בניית אתר אינטרנט

אתם בד״כ משאירים טיפ במסעדה? אז שיתוף המאמר הזה הוא כמו טיפ… שתפו!

   זמן קריאה 2 דקות

קיימות שיטות רבות לבניית אתרים. ניתן להשתמש בפלטפורמות ייעודיות שמאפשרות בניית אתר אינטרנט מהר יחסית. ניתן להיעזר בחברה לבניית אתרים, שבונה אתר מאפס. מה שבטוח, כדאי לעבור את התהליך בצורה מוקפדת ומתוכננת. בניית אתר אינטרנט בצורה כזאת תוכל לבסס אותו בצורה מהירה ועמוקה יותר, ולמנוע את הצורך בביצוע שיפורים תכופים, מורכבים ויקרים.

תכלית האתר וקהל היעד

צעד חשוב וראשוני בכל בניית אתר אינטרנט הוא להגדיר את התכלית של האתר. זה דבר אחד לבנות אתר תדמיתי וזה דבר אחר לגמרי לבנות חנות מקוונת למיקסום מכירות. מאוד נכון להתייחס בתחילת הדרך גם לקהל היעד שאליו רוצים להגיע. למשל האם הגולשים או הלקוחות הם צעירים או שאתם רוצים לפנות למבוגרים. האם מדובר באתר שפונה לקהל נשי בעיקרו או שמדובר על אתר שפונה לגברים. לכל פלח אוכלוסייה כדאי לפנות לא רק בשפה שונה אלא גם בסגנון עיצובי שונה. כמובן, זה עניין מהותי באם רוצים לפנות לקהל יעד מקומי או שרוצים קהל גלובלי.

להכין סקיצות מפורטות ככל האפשר

עבודה מקצועית ואיכותית נעשית בשלב זה עם דף ועיפרון או בעזרת תוכנת עיבוד תמלילים, פאואר פוינט וכו’. כעת הכי נכון להכין שרטוט, סקיצה של האתר. כדאי לתאר בפרט את העמודים המרכזיים, להציג סוג של מפת אתר. אפיון מפורט לפני בניית אתר אינטרנט תאפשר לאחר מכן לגולשים לשוטט בו בצורה מאוד נוחה ויותר יעילה. גולשים שמתמצאים באתר ומגיעים בנקל לעמודים המרכזיים, נוטים להישאר בו לאורך פרק זמן ארוך. ככל שהגולשים שוהים באתר לאורך זמן ויש יותר טרפיק משמעותי, כך דירוג האתר במנועי החיפוש עולה. זה היזון חוזר שמצליח להביא עוד גולשים נוספים שנחשפים דרך גוגל או פלטפורמות אחרות. בסקיצות כדאי לשים דגש על דפים מרכזיים ועל עמודים שבהם הגולש נחשף להנעה לפעולה. השארת פרטים, הוספת פריט לעגלת הקניות, מעבר לדף עסקי בפייסבוק – כל אלה הופכים את האתר לכזה שמשיג את המטרה או המטרות הרצויות.

מה האיכויות המיוחדות של האתר

זה לא חוכמה לבנות אתר בינוני, שנראה כמו אין ספור אתרים אחרים. זה יחסית פשוט, אבל זה הרבה פחות נכון כיום. כדאי מאוד לשאוף למשהו אחר. בניית אתר אינטרנט מיוחד יותר, שמציג עיצוב שונה או תוכן ממשי ואיכותי מושך את העין של הגולשים. כדאי לבנות על בסיס ערך מוסף. את האיכות ניתן להעביר בדרכים שונות, גופן, צבעוניות, קישורים איכותיים בתוך האתר ומחוצה לו, תוספים עדכניים, מידע מפורט.

אתר זריז – חווית גלישה

עם כל הצורך להוסיף עניין לגולש, צריך להיזהר מנטייה להעמיס על האתר משאבים “כבדים” מדי. הכוונה היא שאתרים עמוסים מדי עלולים להפוך לאיטיים יותר בגלישה. אפילו אתר מצוין הופך לפחות מוצלח אם האיטיות שלו מרגיזה את הגולש. דוגמא לפעולה שניתן לבצע היא לא להשתמש בתמונות גדולות ברזולוציה מכסימלית. כאשר האתר עולה מהר והמעבר בין הדפים חלק ומהיר, חווית הגלישה מגיעה למקום הנכון.

שיפורים גם לאחר ההשקה

במידה וטרם בחרתם פלטפורמה לבניית האתר, עשו סקר ובדקו את הבדלים בין הפלטפורמות השונות. חלק מהאתרים ישגשגו אם בונים אותם בפלטפורמה של קוד פתוח ואילו אחרים יפיקו יותר מפלטפורמות אחרות. תוך כדי בניית האתר, קבלו חוות דעת מנסיינים חיצוניים שיספרו מה עובד באתר מבחינתם ומה כדאי לשפר. כמו כן גם לאחר השקת האתר הקפידו לבדוק מהי התעבורה בעמודים השונים ואם צריך לשפר אלמנטים מסוימים, עשו זאת ובדקו את ההשפעה על הטרפיק, כמות הלידים שלכם וכו’.

אנחנו באושרי ביטון שיווק דיגיטלים מומחים בשירות בניית אתרי וורדפרס,
נשמח לספק הצעת מחיר – צרו קשר בלחיצה כאן עכשיו.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

שיווק פשוט

שיווק פשוט ואיכותי

   זמן קריאה 8 דקות במאמר הקצר שלפניכם נסקור 2 דברים (+ בסוף המאמר מחכה לכם מתנה ממני): מה גרם לעולם השיווק להפוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

קבל טיפים
שרק עסקים חכמים מקבלים

טיפים מנצחים לשיווק עסקים בדיגיטל, ליצירת זרם לקוחות יציב ואיכותי!