איך לתזמן פוסטים בפייסבוק

אתם בד״כ משאירים טיפ במסעדה? אז שיתוף המאמר הזה הוא כמו טיפ… שתפו!

   זמן קריאה 5 דקות

את/ה מנהלים דף עסקי ורוצים ללמוד איך לתזמן פוסטים בפייסבוק? או שאתם כבר מנהלים תקופה מסוימת עמוד עסקי ולא השתכנעתם שהפיצ׳ר הזה מעניין אתכם?

לא משנה באיזה שלב אתם נמצאים, יש מספר דברים שצריך לקחת בחשבון בנוגע לתזמון פוסטים בפייסבוק. אוטומציה רבותיי, זה שם המשחק.

למה בכלל לתזמן פוסטים בפייסבוק

בזמן שהרבה אנשים מתזמנים פוסטים, רבים אחרים שנתקלתי ושמעתי מהם… לא משתמשים.

אחת הסיבות לבצע תזמונים הוא הלו״ז של החיים שלכם. לרוב אצל פרילנסרים, ובכלל אצל כל בעל עסק הלו״ז הוא נזיל ומשתנה… לפעמים נכנסות פגישות, טלפונים וסתם לעתים נתקלים ביום קשה שאין בו מצב רוח לפרסם פוסטים. אתם לא יכולים לכווצ׳ץ׳ כל הזמן את היומן שלכם בשביל לפרסם פוסטים בפייסבוק.

ואז… מתחילה תקופה שבה זנחתם את הדף העסקי שלכם לשבוע, שבועיים… אפילו יותר עד כדי הזנחה טוטאלית, וכל זה בגלל שאתם מרגישים שזה כבר נשאר מאחוריכם.

אחד הדברים החשובים בשיווק דיגיטלי, או שיווק בכלל, הוא עניין של התמדה ורצינות. אם אתם בוחרים בשיווק בפייסבוק ומפסיקים אחרי שבועיים ש״לא הולך״, אז אין לכם למי לבוא בטענות אלא רק לרצינות שלכם ולכוח ההתמדה והנחישות.

ולכן פייסבוק חשבו ופיתחו את הפיצ׳ר של תזמון פוסטים. יש לך עכשיו זמן פנוי? יצא לך הבוקר לחשוב על 2 רעיונות שאתה רוצה לפרסם במהלך היום? מצוין ! תפרסם פוסט אחד עכשיו בבוקר במיידי, ואת הפוסט השני תשלח לפרסום עתידי בשעות הערב – אוטומטית !

מעבר לכך, קבלו עוד סיבה להשתמש בתזמון: סדרת מסרים.

אתם יושבים עכשיו בשעה הפנויה שלכם בבוקר, ויש לכם רעיון איך להוביל לקוחות בתוך משפך שיווקי למשל… הבוקר אתם כותבים פוסט שמתחיל בשלבים, כמו סיפור מתח עם ״המשך יבוא״ (זו רק דוגמא, כן? קחו אותה לאן שתרצו). אתם מתזמנים עוד 4 פוסטים של ההמשך לכל יום באותה השעה כך שייראה לגולשים שאתם ממש עקביים. אתם מבינים שמעבר למיתוג והמיצוב שלכם כעסק רציני ומשקיען, זה פשוט יוביל לתגובות שיתופים ולייקים, במידה והפוסט מספיק יצירתי… בזה אני כבר לא אוכל לעזור לכם במאמר הנוכחי.

סיבה נוספת להשתמש בפיצ׳ר של תזמון פוסטים בפייסבוק – הבדלי שעות ביניכם ובין הלקוחות שלכם. נניח שהקהל שלכם אמריקאי ואתם בישראל. אתם לא תתחילו לקום בכל יום ב 4 בבוקר רק בשביל לפרסם פוסט שיופיע ב 22:00 לתושבי אמריקה כן? בטח לא תעשו את זה כש…. יש את הפיצ׳ר הנהדר הזה. אתם תכתבו את הפוסט בזמן שנוח לכם, ותתזמנו אותו לשעה שתתאים לגולשים שלכם. בום.

מתי כדאי להשתמש בתזמון פוסטים, מתי לא

אם הצלחתי לשכנע אתכם להשתמש בפיצ׳ר הזה שאין לי שום עמלת פרסום על השיווק שעשיתי לו במאמר הזה, אז בטח אתם הולכים לנסות אותו עכשיו. בהמשך המאמר אציג לכם איך עושים את זה טכנית, סבלנות. בינתיים תנו לי להמשיך לחפור לכם על הקטע הזה של התזמון, ומתי בכלל להשתמש בו.

זו שאלה שמתאימה ל״גורו״, אחד שיבוא יתן לכם מוטיבציה ענקית להצלחה, יספר לכם שכל אחד יכול להצליח בחיים ובלה בלה בלה. למה? כי זו שאלה מאוד תיאורטית. זה מאוד תלוי באופי שלכם, של העסק ושל הלקוחות.

העיצה היחידה שאני יכול לתת לכם, זה להתעלם בנושא הזה מה״גורואים״ למיניהם. אם תחפשו באנגלית תשובה לשאלה מתי לתזמן פוסטים בפייסבוק, אתם תקבלו ים תוצאות של מנטורים שעשו כל מיני גרפיקות (אינפוגרפיה) שיציגו לכם כל מיני גרפים ועוגות עם אחוזים ושעות, עזבו אתכם בחייאת… זה הכי ממוצע שיש, מה שכולם עושים.

לא כל עסק הוא ממוצע ורגיל… יש עסקים יוצאי דופן, יש אנשים יחודיים שחושבים מחוץ לקופסא. אתם כאלה? תשתמשו בתזמון פוסטים בתחילת כל שבוע. תעשו סדרת פוסטים מראש שתמלא לכם את החורים בדף למקרה שאתם לא זמינים. תנצלו את השעה הפנויה של יום ראשון (שביזות?) בבוקר ותכינו סדרת פוסטים בהמשכים שיגרו את הלקוחות שלכם להגיב.

כמובן תשאירו מקום לפוסטים הרגילים, שהם אולי תלויים בזמנים, מבצעים, מזג אוויר וכו׳. אל תנפחו את הדף יותר מדי.

אבל העיצה שלי היא כללית מאוד, פשוט תשתמשו בפיצ׳ר הנחמד הזה. אל תדלגו עליו כי… אין לכם כוח? או שזה לא מעניין אתכם? או שזה מרגיש לכם כבר כבד.

אושרי, לא ענית מתי לבצע את התזמון ומתי לא

טוב נכון, ניסיתי להתחמק מזה. אבל אני אצלול לעומק, יאללה.

אם קראתם מאמרים אחרים באתר שלי, בטח שמתם לב שאני מזכיר את המילה Insights – נתוני שימוש. אתם נכנסים לדף העסקי שלכם, מסתכלים טיפה למעלה ותראו שכתוב לכם Insights אם אתם באנגלית, ו – נתוני שימוש אם הפייסבוק שלכם בעברית.
AgoraPulse

תלחצו על הכפתור הזה, ועכשיו תגיעו למסך שמציג לכם נתונים על הדף שלכם, על הגולשים, אינטראקציות, שעות וזמנים.

בצד שמאל לחצו על ״Posts״ או ״פוסטים״, ואז תראו את הגרף הבא עליו אתם יכולים לעבור עם העכבר ולראות כמות אינטראקציה לפי שעות. זה מראה לכם תקופה של 7 ימים האחרונים.

Facebook Insights - נתוני שימוש בפייסבוק

כמו שאתם יכולים לראות בתמונה בשעה 10:00 בלילה הייתה אינטראקציה של 41 אנשים עם אחד הפוסטים.

אם תגללו קצת למטה את המסך שלכם בפייסבוק, אתם תראו באותו הדף את המידע לגבי כל פוסט… לא אציג תמונה מהדף שלי בשביל הדיסקרטיות המעטה שעוד נשארה בעולם הזה :).

Facebook Insights - נתוני שימוש בפייסבוק - פוסטים

כלי נתוני השימוש מתאים במיוחד למי שמפרסם מינימום של 4 פוסטים בשבוע.

אם אתם מפרסמים פחות מ 4 פעמים בשבוע, הייתי ממליץ ללכת על כלי שמציע נתונים שמתאים למי שמפרסם מעט פוסטים יחסית בשבוע, הכלי הזה נקרא Agorapulse. הכלי הזה לא יראה לכם רק שעות, אלא יציג לכם ימים ספציפיים בהם עדיף לכם לפרסם פוסטים.

כלי נתוני שימוש לפייסבוק

איך מתזמנים פוסטים בפייסבוק?

אתם נכנסים לכתוב פוסט רגיל, כמו שאתם תמיד עושים. שימו לב שכפתור ה Publish (פרסום) יש לכם חץ שמצביע למטה.

לחצו עליו ואז תראו Schedule (תזמון), הקליקו עליו ותגיעו לאיזור בו אתם בוחרים תאריך ושעה לפרסום הפוסט.

איך לתזמן פוסט בפייסבוק

 

איך לתזמן פוסט בפייסבוק - בחירת זמן

 

עד כאן. אני מקווה שהצלחתי לשכנע אתכם ביכולות הנהדרות של הפיצ׳ר הזה, שחשוב להשתמש בו בכל בית עסק… וזה יכול לעזור לכם להיות יצירתיים ובטח ובטח עקביים.

התמדה זה שם המשחק בשיווק דיגיטלי, ואם לא תתמידו – לא תצליחו. אין סרט שבו פוסט אחד בחודש יביא לכם קהלים, אלא אם אתם מותג-על או שאתם בשוק חסר כל תחרות אך בעל ביקוש מטורף.

שבו, תכינו אסטרטגיית תוכן שתעזור לכם לראות את האופק. שתדעו מה אתם הולכים לעשות מתחילת החודש ועד סופו, ותכתבו לכם סדרת פוסטים לצד הסטטוסים הקבועים שלכם.

נראה לכם גדול עליכם? קשה? אני לא חושב, אבל אם אתם חושבים שזה קשה ואתם צריכים בעל מקצוע, אתם מוזמנים לפנות אליי, ואני אשמח לתת לכם שירות של ניהול דף פייסבוק / הדרכה / ייעוץ / הכנת אסטרטגיית פוסטים.

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

שיווק פשוט

שיווק פשוט ואיכותי

   זמן קריאה 8 דקותבמאמר הקצר שלפניכם נסקור 2 דברים (+ בסוף המאמר מחכה לכם מתנה ממני): מה גרם לעולם השיווק להפוך למסובך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Scroll to Top

קבל טיפים
שרק עסקים חכמים מקבלים

טיפים מנצחים לשיווק עסקים בדיגיטל, ליצירת זרם לקוחות יציב ואיכותי!