שיווק שותפים – תאכלס, אפשר להצליח בזה? פרק א׳

בשבילכם זה שיתוף קטן שלוקח שנייה, בשבילי זו הערכת תודה על כתיבת המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לפני הכל הסבר קצר על ״מה זה שיווק שותפים״:
הכי קל ופשוט להסביר… בואו נקח דוגמא לא מציאותית אבל היא תעזור להסביר את זה באופן קליל ונחמד:
חברת אוסם פונה לאושרי ביטון ואומרת לו: ״אושרי! קח 30 שקיות במבה שאנחנו ייצרנו במפעל שלנו, קח אותם איתך לאחד מהכנסים הבאים שלך… ותציע למשתתפים לטעום ולרכוש חבילת במבה. על כל חבילת במבה שמישהו יקנה ממך – אנחנו נשלם לך 2.5 ש״ח… אבל אל תתלהב אושרי, אין פה שכר בסיס אין כלום, נטו עמלה לפי ההצלחה… מכרת? קיבלת עמלה! לא מכרת? לא קיבלת כלום״.

ועכשיו למאמר עצמו:
15 שנה בערך שאני בעולם השיווק הדיגיטלי….
חלק מהשנים מתכנת, חלק מהשנים מקדם, ורוב השנים גם וגם.
יש לי סוכנות פרסום דיגיטלית על שמי, ובזה אני עוסק… מגייס לקוחות ומקדם אותם ברשת, ממתג אותם, בונה להם חנויות וירטואליות או אתרי תדמית… ומזניק אותם בגוגל, פייסבוק, אאוטבריין, אמזון ועוד פלטפורמות כאלה ואחרות.

מה שהתרחקתי ממנו רוב השנים היה עולם שיווק השותפים…
כן כן, העולם הזה שבו מבטיחים לכם שתתעשרו, מראים לכם תמונות של יאכטות,
של וילות, של סיגרים, של מכוניות… ומספרים לכם שע״י המלצה על מוצר/שירות של אנשים אחרים, אתם תתעשרו. כן, בלי שיש לכם מוצר משלכם, מספיק שאתם מוצאים מוצר של חברה או בן אדם פרטי, ומקדמים אותו ומביאים לו מכירות – הוא משלם לכם עמלות, ומזה אתם תתעשרו.

שיווק שותפים - יאכטה
זו לא היאכטה שלי….

תמיד התרחקתי מזה מהסיבה הפשוטה – יותר קל לי לקדם דברים שקשורים אליי אישית,
דברים שאני פיתחתי, עמלתי והשקעתי עבורם ושהם נושאים את השם שלי או של העסק.

ובכל מקרה, זה לא שאני לגמרי לא עסקתי בשיווק שותפים.
הרי חברות אחסון אתרים כמו UPress משלמות לי 40$ על כל לקוח שאני מעביר להם (תנסו את הלינק בלחיצה על המילה UPress אתם תקבלו 5% הנחה על האחסון ו- 30 ימי נסיון, ואני אקבל 40$ 🙂 ), וחברות כמו PayCall  – חברת פתרונות תקשורת וסליקה, שמשלמות לי על כל לקוח 89 ש״ח (תגידו להם שהגעתם דרך אושרי ביטון, ואני אקבל את העמלה 🙂 ).

אז אני עוסק בשיווק שותפים, אבל זה תמיד על הדרך, כחלק מהעסק שלי.
אם יש לי לקוח שצריך אתר – אני סוגר לו אחסון עם UPress… אף פעם לא בחרתי באמת מוצר מתוך איזו רשת שותפים והחלטתי שאני ״ברבאק״ הולך ומקדם אותו בשביל לקבל עמלה ומזה להתפרנס…

אם חושבים על זה – אני פראייר. הרי יש לי את כל הכלים להצליח בזה –

  • ידע בכתיבת תכנים שיווקיים לפי מודלים הכי מתקדמים שיש
  • קידום בפייסבוק (ממומן ואורגני)
  • קידום בגוגל (ממומן ואורגני)
  • בלוגים עם 1,000 כניסות חודשיות ומעלה (יש לי אפילו בלוג עם 15,000 כניסות בחודש)

אז למה לא? למה לא? כי אולי פחדתי להפסיד על זה זמן וכסף, ואולי שוב… כי אלה לא מוצרים שלי.

למה כן? כי אתה לא משלם על ייצור מוצר, אתה לא נותן שירות ללקוח, אתה לא שובר את הראש לשדרוג המוצר ואתה תמיד יכול לבחור חברה אחרת עם מוצרים טובים יותר. כלומר – אתה נטו האיש שיווק/מכירות ואין לך שום מחוייבות לא ללקוח ולא לחברה. אם עלית על הגל – וואללה, אתה תעשה מזה יופי של כסף.

ובכל זאת… למה לא? למה לא?! כי… רוב המוצרים שחברות משווקות באמצעות רשת שותפים, הם מוצרים שכבר אלפי אנשים מקדמים וחורשים, עם אותם הסלוגנים העייפים, עם אותם המסרים החצי-מפוקפקים, ואם אין לך את היכולת להיות מקדם מקצועי – אתה סתם תשרוף זמן וכסף ולא תצליח, כי אנשים רוויים מהמסרים המעייפים האלה על המוצרים שכולם כבר חרשו עליהם את עולם השיווק והפרסום.

אז הנה, בסוף שנת 2018 אזרתי אומץ ואמרתי יאללה ננסה… מקסימום? הכי גרוע סתם עשיתי את זה בשביל לכתוב לכם מאמר מהנסיון המר שלי, מקסימום? הצלחתי ואתם מקבלים מאמר סופר-אופטימי שיעזור לכם לעשות כסף מהבית! חהחה, הנה הפכתי להיות כמו כל המשווקי שיתופים.

כסף קל? לא בטוח
כסף קל? לא בטוח בכלל

אז… מצויד בספקות רבות על כתף שמאל, ומצוייד באופטימיות אין קץ על הכתף הימנית, יצאתי למסע.

את המסע הזה אפרוט לכם במשך פרקים כתובים ומסודרים להפליא – האם: נכשלתי במסע / הצלחתי לשרוד את המסע בקושי / וואלק חבר׳ה יצאתי עם בוחטה של מזומנים מעבודה בתוך פיג׳מה.

במהלך המסע הזה אתן לכם לא מעט לינקים, מחלקם אני מודה – ארוויח כסף, זה חלק מהמסע לגמרי.
אבל תדעו לכם, ומכירים אותי לא מעט אנשים שיעידו – אני באמת כותב אותנטי ומהלב, ומספר לכם על התהליך שלי בעולם השיווק השותפים, ואתם תקבלו תמונת מצב אמתית.

אני אספר לכם על הטכניקות שיישמתי, שלב אחר שלב. בין אם זה קידום בכובע לבן, ובין אם זה קידום בכובע שחור (שיטות לא מקובלות). ואני אספר לכם מה עובד, ואם בכלל עובד.

אני לא מתיימר ללמד אתכם לעסוק בשיווק שותפים, אני לגמרי מתיימר לספר לכם האם מיציתי את הסיפור הזה עד תום בהצלחה/בכשלון, וכך תוכלו להסיק גם לעצמכם האם כדאי לכם להתפתות לכתבה כמו ״הבחור הזה בן 18 היה טיפש גמור ובקושי סיים מבחן בגרות בגולות ואז.. ואז הוא גילה את עולם השיווק שותפים ונעשה מיליארדר״ או שכדאי לכם להתרחק מזה כמו אש.

לצורך התחלה אבקש מכם בפרק הזה לכתוב לי בתגובות או בפייסבוק מה דעתכם יהיה בסוף המסע:

  • אושרי, אתה הולך להכשל בענק כמשווק שותפים
  • אושרי, אתה תצליח להכניס כסף אבל לא יהיה בזה ממש רווח
  • אושרי, אתה תותח שיווק דיגיטלי, אתה הולך להביס את כולם ולהיות מיליונר הידד!

יאללה, תהמרו. הראשון שיהמר נכון יקבל ממני לינק למוצר שהכי שווה לשתף ולקדם.

תחילת המסע

כמו בכל מסע, אם אתה מכיר פחות או יותר את הדרכים אבל לא בקיא בהם עד הסוף – אתה תשתמש ב WAZE.
במקרה שלי – אני חי ונושם את עולם הדיגיטל, השיווק והתכנות… אבל עדיין – יש שטיקים שאני לא מכיר בעולם השיווק שותפים כמו איך לבחור מוצר טוב, איזה רשתות שיווק שותפים איכותיות יש ומאיפה כדאי להתחיל.

יש מספר רשתות שיווק שותפים המציעות מוצרים לקידום, בזירה הבינלאומית יש את Clickbank, ובזירה הישראלית יש מספר רשתות… אני אשתדל לעבור על כולם בכל פרק. אנחנו נתחיל היום עם הרשת DingDong, אחת מהרשתות המעניינות בישראל למשווקי שותפים. הרשת מפגישה בין אנשים שיש להם מוצר ורוצים לקדם אותו, לבין אנשים כמוני שמוכנים לשווק את המוצר תומרת עמלה בלבד.

ב DingDong מציעים קורס חינמי ובו הם מכניסים אנשים בנחיתה רכה לעולם השיווק שותפים.
את הקורס הזה אחסוך מעצמי, אבל מי שאין לו רבע מושג בעולם הזה אני ממליץ שיירשם לחומר החינמי, וינסה להפיק ממנו את המירב. לא אומר לכם שום דבר לגבי התוכן שהם בטח שולחים בהמשך ודורשים עליו כסף: http://bit.ly/2EEMbEP.

שלב 1:
נרשמתי לרשת DingDong כמפרסם (משווק שותף), אתם מוזמנים להרשם בקישור הבא: http://bit.ly/2JetDKf

מסך ההרשמה של דינג דונג
מסך ההרשמה של דינג דונג

שלב 2
התחברתי למערכת עם שם המשתמש והסיסמא, ואני יכול כבר להתחיל לשווק מוצרים ללא צורך בהמתנה.
אני לוחץ בסרגל השמאלי על MarketPlace, בודק את המוצרים מהרשימה, בוחר מוצר שנראה לי שאתחבר אליו… לוחץ על Promote ואז מתחיל להפיץ את הלינק (קודם אני עושה לו Short Url ב bitly.com.

כך נראה מסך המוצרים ב DingDong
כך נראה מסך המוצרים ב DingDong

בחרתי למשל במוצר הראשון הספר ״איך באמת מרוויחים כסף באינטרנט״, לחצתי על Promote ומה שיצא לי זה הקישור: https://t.dingdongaffiliates.co.il/SignalsServer/v?lp=175&affid=8737262761
כל מי שייכנס דרך הקישור הזה וירכוש את הספר, אני אקבל 30 ש״ח.. ומי שירכוש לאחר מכן גישה מלאה לאוניברסיטה המלאה שלהם – אני אקבל עמלה שהיא 1,000 או 2,000 ש״ח – לא כ״כ ברור לי כמה העמלה אבל יאללה, נשמע מספיק טוב.

שלב 3
בשלב הזה מצאתי קבוצת פייסבוק קטנה בשם ״מגדילים הכנסה ביחד״ שכנראה לא ממש מתרוממת, יש בה בקושי 70 אנשים. אני אקח את הקבוצה הזו מהנקודה אליה הגיעה (כי לא בא לי להתחיל מאפס לגמרי), אוסיף אליה אנשים, אקדם אותה (אראה לכם בפרק הבא בדיוק איך)… מצאתי גם שהבחור שפתח את הקבוצה (רועי) פתח דף עסקי לקבוצה, כך שנקודת הפתיחה היא טובה. אצור איתו קשר, אקח את הדף ״עליי״ ואמשיך משם.

אסיים כאן ואציע לכם להרשם לניוזלטר שלי, ולקבל לפני כולם הודעה על הפרק הבא:

 

 

 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

איך לקדם בפייסבוק 2020 - הקורס המלא

חינם: הקורס המלא לקידום בפייסבוק 2020

מטורף!מה שאני הכי אוהב לעשות פעם בכמה זמן זה… לשחרר מדריכים מלאים וחינמיים שנותנים המון ידע, ערך והכוונה לאנשים ובעיקר לבעלי עסקים

יש שאלה? רוצים לבנות אתר? לקדם בגוגל? השאירו הודעה עכשיו

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *