סקירה של 5 הכלים המובילים שכל מקדם אתרים זקוק לו

סקירה של 5 הכלים המובילים שכל מקדם אתרים זקוק לו

אתם בד״כ משאירים טיפ במסעדה? אז שיתוף המאמר הזה הוא כמו טיפ… שתפו!

   זמן קריאה 4 דקות

קידום אורגני הוא חלק מרכזי ביותר מעולם השיווק. באמצעות קידום אתרים אורגני ניתן לחשוף את העסק לקהל נרחב וכתוצאה מכך לשפר את המוניטין של העסק, להכניס אותו לתת מודע של הגולשים ולהביא לעלייה משמעותית בכמות המכירות.

תהליך של קידום אתרים אורגני דורש השקעת מאמצים ורכישה של הרבה ידע. כמו כן, הוא דורש הרבה סבלנות, אך במידה שהעבודה מתבצעת בצורה נכונה, העבודה תשתלם לטווח הרחוק והאתר של העסק יופיע במקומות הראשונים בגוגל לאורך זמן רב.

 באמצעות תהליך הקידום אפשר בין ביתר לקשור קשרים עם אתרים שונים (חשוב שהם יהיו אתרים חזקים), לשפר את האתר, את האופן שבו הוא נראה ואת התחושה של המשתמשים כאשר הם גולשים בו, בצורה זו ניתן לייצר אתר עקבי ואמין שיגרום לגולשים לא רק להיכנס אליו אלא גם להישאר בו ולהתעניין במוצרים או בשירותים חדשים שהעסק משווק. ככלל, אתרים שמקודמים באופן אורגני מעוררים בגולשים תחושת אמון שהיא חלק מהותי מהצלחתו של העסק.

תהליך מורכב ולא פשוט – אך הכלים השונים יכולים בהחלט לעזור

קידום בגוגל יכול להראות קשה ומורכב מאוד בתחילה וגם בהמשך (אך פחות), משום שהוא דורש ממקדם האתרים לצבור הרבה מאוד מידע ולבצע מגוון פעולות. יחד עם זאת, ולמרות שגוגל עשוי להקשות על המקדמים, ישנם לא מעט כלים שהוא מציע, כלים אלו יכולים לסייע בייעול תהליך הקידום ובשיפורו.

 כידוע, כדי להגיע לחשיפה הגדולה ביותר שניתן, שואפים המקדמים להביא את האתרים המקודמים למקומות הראשונים בגוגל. הסיבה לכך שהמטרה הגדולה היא להגיע לעמוד הראשון בגוגל היא שרוב הגולשים נעצרים בעמוד הראשון, ולרוב, רוכשים את המוצרים והשירותים השונים מהעסקים שמופיעים בתוצאות החיפוש הראשונות.

כדי להגיע לאותו עמוד מבוקש וכדי לגרום לכמה שיותר גולשים להיכנס לאתר ולרכוש ממנו מוצרים או שירותים, צריכים מקדמי האתרים לעבוד קשה באופן מתמיד. יחד עם זאת, וכפי שצוין – בעזרת הכלים השונים (חלקם טובים יותר וחלקם פחות), ניתן לייעל ולהקל על העבודה ואף לחסוך בעלויות, רק חשוב להכיר את הכלים היעילים ולדעת כיצד להשתמש בהם.

5 כלים שנחוצים למקדמי אתרים

קיימים שפע כלים שיכולים לסייע למקדמי אתרים בתהליך הקידום ויכולים להפוך את התהליך לפשוט יותר, קל יותר ולפעמים – חסכוני יותר. במאמר זה נתמקד ב-5 כלים חשובים שמסייעים למקדמי אתרים:

1. Google Analytics – כלי מרכזי בקידום אתרים. באמצעות הכלי ניתן לבצע מעקב אחר הביצועים של האתר ולקבל שפע נתונים חיוניים. ישנן מגוון פונקציות בכלי החשוב, ביניהן ישנה אפשרות לעקוב אחרי התנועה של הגולשים ולקבל מידע חיוני אודותיהם. יש לציין שגוגל אנליטיקס קיימת ב-2 גרסאות מרכזיות – הגרסה הראשונה מתאימה למשתמש הרגיל והגרסה השנייה מתאימה לחברות גדולות.

בעזרת גוגל אנליטיקס אפשר לראות מהו מספר הגולשים שנכנסו לאתר מדי יום, מהו מספר הדפים שנצפו, ניתן להשוות בין אחוזי המבקרים החדשים ובין אחוזי המבקרים החוזרים, ניתן לדעת כמה גולשים יצאו מהדף, מהו משך הזמן הממוצע שהגולשים נשארו באתר ואלו הם רק חלק מהפרטים שניתן לקבל.

מעבר לזאת, אפשר לקבל גם פרטים על האזורים בהם מתגוררים הגולשים, על סוג הדפדפן שבו הם משתמשים, על תחומי העניין שלהם, על הגיל שלהם, על המין שלהם, על השפה שבה הם מדברים, על מערכת ההפעלה בה הם משתמשים, על המכשיר ממנו הם גולשים, לראות אילו מילות מפתח הם הקלידו כדי להגיע אל האתר ולדלות פרטים נוספים, לרבות האופן שבו מילות המפתח משפיעות על התנועה.

באמצעות כל המידע שמתקבל אפשר להגדיר את קהל היעד של העסק בצורה נכונה ומדויקת. ניתוח קהל היעד וניתוח הפעילות יכולים לעזור למקדם להסיק מסקנות ולבצע שיפורים בהתאם כדי להגדיל את כמות הגולשים באתר וכתוצאה מכך – להגדיל את כמות ההמרות וכמות המכירות.

2. סטטיסטיקות ביצוע ניתוחים – בעבר קראו לכלי בשם: Google Webmaster Tools והיום שמו: Search Console. באמצעות הכלי ניתן לקבל מידע חשוב על הביצועים של האתר, בעיות טכניות ומצב האינדקס. כמו כן, ניתן להעלות מפה של האתר, לשלוח אותה לגוגל, לשלוח Disavow שמאפשר למקדם לסלק קישורים שלטעמו עשויים לפגוע באתר ולקבל מידע נוסף.

3. Ahrefs – בעיניי, הכלי האולטימטיבי למקדמי אתרים. מקדמים וותיקים יותר זוכרים שמות כמו MOZ או Majestic – כלים אשר כבודם במקומם מונח, אבל כיום Ahrefs הוא כלי שהוא מעין “אולר שוויצרי” של מקדמי אתרים ומכיל המון פיצ’רים שונים כאשר אחד המרכזיים שבהם הוא ניתוח קישורים, ניתוח מילות מפתח, מחקרי תוכן על בסיס מתחרים ועוד.

4. זחלנים – Screaming Frog מאפשר זחילה באתרים שונים, בצורה זו ניתן לקבל מידע חשוב. אפשר לדוגמה לקבל מידע על קישורים שבורים, תמונות, תגיות מטא, סקריפטים ומידע נוסף. המידע שמתקבל מסייע למקדם האתרים להבין באיזה אופן סורקים מנועי החיפוש את האתר ורואים אותו, כך שהמקדם יכול לסדר את העמודים שמופיעים באתר בצורה טובה יותר.

5. בדיקת המיקומים – באמצעות הכלי הפופולארי ZEFO ניתן לבדוק מיקומים. כמו כן, הכלי מאפשר למקדם לקבל הרבה מאוד מידע שנוגע לאופטימיזציה של אתרים. נוסף על כך, הכלי מתממשק עם אנליטיקס ועם WMT (Webmaster Management Tool). WMT מאפשר למקדם לדעת איך גוגל רואה את האתר, אילו פעולות כדי לבצע כדי לשפר אותו ואיך ניתן להביא לכך שהוא יופיע בדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. בכל אופן, הכלי מסייע בעיקר בבדיקת מיקומים.

מיקסום התוצאות באמצעות ידע נרחב ושימוש בכלים השונים

הכלים המוצלחים שהוזכרו ובנוסף להם, כלים אחרים, יכולים לעזור מאוד למקדמי אתרים למקסם את ההצלחה של האתר המקודם. האפשרות למקד את קהל היעד, לעקוב אחר האופן שבו האתר נראה בעיני גוגל, לבדוק מיקומים, לשפר את התוצאות של תהליך הקידום באופן מתמיד, לחשוף בעיות ולקבל מידע נוסף בעזרת הכלים, מאפשר למקדמים לשלוט כמה שיותר במצב. כמובן שאי אפשר לשלוט בתהליך הקידום לגמרי וחשוב לזכור שגוגל משנה את חוקי המשחק פעמים רבות.

מקדם אתרים מקצועי ומיומן שעוקב אחר השינויים שחלים בעולם הקידום, ממשיך ללמוד על התהליכים והכלים השונים שמסייעים בייעול הקידום ומקפיד לבצע שינויים ושיפורים באופן מתמיד, יוכל להביא את העסק להצלחה, על כן, חשוב לבחור את המקדם בחוכמה.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

שיווק פשוט

שיווק פשוט ואיכותי

   זמן קריאה 8 דקות במאמר הקצר שלפניכם נסקור 2 דברים (+ בסוף המאמר מחכה לכם מתנה ממני): מה גרם לעולם השיווק להפוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Scroll to Top

קבל טיפים
שרק עסקים חכמים מקבלים

טיפים מנצחים לשיווק עסקים בדיגיטל, ליצירת זרם לקוחות יציב ואיכותי!