4 מיתוסים אודות פרסום בוידאו ברשתות החברתיות, מחקר פורץ גבולות

שיווק בוידאו ברשתות החברתיות - 4 מיתוסים

אתם בד״כ משאירים טיפ במסעדה? אז שיתוף המאמר הזה הוא כמו טיפ… שתפו!

   זמן קריאה 5 דקות

טוב אולי הגזמתי עם הכותרת, לא מדובר במחקר פורץ גבולות, אך בהחלט מדובר במיתוסים שיצא לי לפגוש במהלך הדרכות שהעברתי, או בשיחות עם לקוחות… או אני בעצמי. אז הגיע הזמן לתת מהנסיון שלי ולהעביר אליכם, וכמובן אם מישהו לא מסכים או אפילו חש רצון עז להכנס בי – חופשי, בשביל זה יש מערכת תגובות!

שיווק ברשתות חברתיות באמצעות וידאו נמצא כאן וחזק בעניינים, וכנראה גם ישאר בעתיד אחד מהכלים (אם לא ה-כלי) החזק ביותר לפרסום. אבל מה לעשות, כמו בכל תחום חריף, אנשים לפעמים לוקחים עובדות ומחרבשים אותן. אז בואו נחשוף במחקר פורץ גבולות (עאלק) 4 טענות נפוצות בנושא, ונפסול אחת אחת.

מיתוס #1: על מנת לייצר סרטונים יפים ועוצמתיים צריך אולפן משוכלל

לא משוכלל ולא נעל. איך אומר אחד המנכל״ים החזקים בישראל איתם יוצא לי לעבוד יום יום – קובי לנגליב (חברת bmby ומרכז הבנייה לישראל) – ״דברו לאנשים אל הלב, פתחו להם את עולמכם, אל תנסו להראות מה שאתם לא״.
היום אתם מציגים את העסק שלכם, ואני יוצא מכלל הנחה שרוב הקוראים כאן הם פרילנסרים או בעלי עסקים קטנים/בינוניים…אז מה לכם ולהציג רכב נוסע בשוויץ עם אפקטים מהסרט ארמגדון?

יתרה מכך, בזמן שתרדפו בחלומות שלכם אחר החלום להפיק את הסרטונים המושלמים, אתם תתעכבו ולא תעשו כלום. בתהליך הדמיוני הזה אתם תפנטזו על רכישת ציוד יקר ״לאט לאט״, לעשות קורס או לשלם למפיק… וזה במידה ואתם אנשים בעלי אמצעים. מה קורה עם אלה שאין להם? הם אפילו לא מפנטזים, הם פשוט אומרים ״נע… זה לא בשבילי״ או ״שיווק בוידאו לא שווה כלום״.

ומה אני מציע? בכל זאת אני טוען שהמגזין/בלוג שלי הוא מקום מעשי, ואנחנו לא מציפים רק בעיות אלא חפצים למצוא פתרונות… אז ככה. בעידן של היום כשיש את גוגל – קל לחפש ולמצוא דברים, רק צריך קצה חוט. מה שאתם מחפשים נקרא Videos Library – ספריות וידאו. ישנן אינספור תוכנות (רובן בתשלום סביר) המאפשרות לכם מאות תבניות עליהן אפשר להלביש את הסרטון שלכם ולערוך אותו בקלות ובאיכות טובה. אני לא מזלזל, אין כמו הפקות רציניות… אבל בעולם הרץ שלנו היום, צריך להיות כל הזמן בעניינים, ולכן – תנצלו את הכלים ואת הרשתות החברתיות בשביל להיות פעילים כמה שיותר.. ולכן, תצטרכו ״להסתפק״ בלהפיק סרטונים סבירים לגמרי (סרטונים באיכות שלפני 10-15 שנה אף אחד לא היה חולם שיוכל להפיק בביתו) בעזרת הסמארטפון שלכם + תוכנת ספריות וידאו. דוגמא לספריה שכזו? WeVideo – חפשו בגוגל, אני לא עושה כאן כסף על לינקים… לפחות לא בפוסט הנוכחי. מי שרוצה ללכת הארדקור ועל עבודה קשה (חבל) ילך על Adobe After Effects ויחפש תבניות מוכנות באתר  VideoHive מבית היוצר של Envato. ״תקחו״ איזה קורס קטן ביוטיוב ותלמדו לערוך תבניות. לרוב מדובר בפעולות פשוטות כמו החלפת טקסטים כותרות ותמונות… אך לעתים יידרש מכם קצת יותר כמו הזזת אלמנטים על ציר הזמן, ולכן אני פחות ממליץ. לכו על פשוט. רוצים ללכת רחוק יותר? יש היום אפליקציות ישירות לסמארטון לדברים כאלה, בצעו חיפוש ואני בטוח שתמצאו את הישועה.

מיתוס #2: זו יותר טעות נפוצה. תפסיקו לצלם וידאו באופן וורטיקלי

בתחילת הדרך משום מה הרבה משווקים חשבו שהצורה הנכונה והנעימה לגולש להסתכל על וידאו זה בצילום במצב וורטיקלי.
בחודש אפריל פייסבוק פרסמו המלצה לפיה צילום וידאו במצב אופקי מוכיח את עצמו כמוצלח יותר מאשר צילום וורטיקלי בעשרות אחוזים. איך זה מתבטא? במשך זמן הצפיה. בניסוי שנערך ע״י משרד הפרסום Laundry נמצא כי סרטון שצולם במצב אופקי (Horizontally) נצפה מתחילה ועד סופו באחוזים גבוהים יותר לעומת צילום במצב מאונך.

כך נראה המצב המומלץ - אופקי (Horizontally)
כך נראה המצב המומלץ – אופקי (Horizontally)

מיתוס #3: יוטיוב מת

כשיש ריבוי של אמצעי שיתוף וידאו כמו אינסטגרם, פייסבוק, Vimeo ועוד אמצעי שיתוף וידאו בשימוש תדיר של מאות מליארדי בני אדם ברחבי העולם, קל לחשוב שיוטיוב דועך, מה שכמובן לא נכון… עובדתית.

העובדה המציאותית אפילו חריפה וחד משמעית – YouTube הינה עדיין הפלטפורמה בעלת השימוש הנרחב ביותר, יוטיוב עדיין הכי פופולארית. לפי חברת הניתוח הסטטיסטי comScore – ישנן מעל 150 צפיות ייחודיות בחודש בסרטוני יוטיוב של גוגל לעומת 94.6 של המתחרה פייסבוק. החכם שעיניו בראשו – ינצל כל פלטפורה אפשרית לקבלת חשיפה – גם אינסטוש, גם פייס וגם יוטיוב.

מיתוס #4: אורך סרטון לא צריך להיות מעבר ל 3 דקות

״ידוע״ שמצב הקשב והריכוז של בני האדם בימינו קצר יותר מזה של דג זהב. המחשבה שאורך סרטון לא צריך לחרוג מ 3 דק׳ על מנת לא להכביד על הצופה די מקבילה למחשבה שכמות שדות בטופס צור קשר צריך להיות מינימלי – שם + דוא״ל, ורחמנא ליצלן במקרה הגרוע גם שדה טלפון… כי אנשים לכאורה יעדיפו למלא טופס קצר ויירתעו מלמלא טופס ארוך. מצד שני חשבו על זה, הבן אדם שימלא את הטופס הארוך שלכם – כנראה יהיה בסופו של דבר לקוח שלכם כי הוא הקדיש זמן לספק לכם יותר פרטים. מעבר לכך – אם כבר בטפסים עסקינן – אם אתם רוצים הרבה שדות ולא לפספס גולשים ״עצלניים״… תציעו משהו למי שממלא את הטופס המלא – ספר דיגיטלי, סרטון הדרכה חינמי… כל מה שהעסק שלכם יכול להציע.

בכל אופן, אני מסיק באופן ישיר מנושא הטפסים גם לנושא הוידאו. סרטון ארוך ומפורט (בעל ערך ולא משעמם, לא מונוטוני והארד-סיילי) יכול להביא לכך שהצופים שישרדו את ה 3 דקות וימשיכו לצפות בסרטון שלכם – יהיו בסופו של דבר קהל נאמן ואף לקוחות. זה סוג של צורת סינון… חישבו על זה.

בכל אופן, כשאני נגש להקליט סרטון הדרכה או וידאו שיווקי לעצמי או ללקוחות שלי, אני לא מביא בחשבון את נושא הזמן, אלא את נושא הערך והתוכן שהצופה יקבל מהצפייה. אם יש ערך טוב והתוכן מצוין – גם אם הוא ארוך אני לא אחתוך אותו משיקולי זמן. חשוב שהסרטון יהיה רציף, מובן וברור. בהזדמנות אחרת אכתוב על כך פוסט ואולי אקליט סדרת סרטונים (שכל אחד באורך 10 דקות 😉 ) של הדרכה להפקת סרטון וידאו שמביא לידים טובים.

השורה התחתונה

אנשים אוהבים לצפות בסרטוני וידאו. זו שיטת פרסום שעובדת ומביאה לידים וחשיפה ומקפיצה את המיתוג של העסק שלכם, כל עוד שמפיקים את זה נכון בכל השלבים – כתיבת התוכן לסרטון, הצילום, הזרימה בדיבור וכו׳.

השתמשו בכל הפלטפורמות הזמינות לכם – אינסטגרם, פייסבוק, יוטיוב… חלקו את הזמן שלכם נכון להפקה ממוקדת לכל דבר, השתמשו באופציית ה Live  המאפשרת העברת שידורים חיים, ותגלו איך אתם מצליחים להגיע לכמות קהל שלא דמיינתם שתוכלו להגיע.

בהצלחה !

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

שיווק פשוט

שיווק פשוט ואיכותי

   זמן קריאה 8 דקותבמאמר הקצר שלפניכם נסקור 2 דברים (+ בסוף המאמר מחכה לכם מתנה ממני): מה גרם לעולם השיווק להפוך למסובך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

קבל טיפים
שרק עסקים חכמים מקבלים

טיפים מנצחים לשיווק עסקים בדיגיטל, ליצירת זרם לקוחות יציב ואיכותי!