סיכום 2020 באושריב: עשור של שיתופי פעולה מנצחים

אתם בד״כ משאירים טיפ במסעדה? אז שיתוף המאמר הזה הוא כמו טיפ… שתפו!

   זמן קריאה 5 דקות

הגענו לחודש דצמבר 2020 למניינם.
הגיע הזמן שלי לעשות חושבים ולהסתכל על העסק שלי בשנה הזו ובכלל – לחגוג עשור לעסק שלי.
אשמח לשתף אתכם במה שזכיתי לעסוק בו בשנה הזו.

אני מספק שירותי 360 בעולם השיווק הדיגיטלי: פיתוח אתרים, הקמת חנויות וירטואליות, קידום אורגני בגוגל, פרסום בפייסבוק… באופן כללי – שיווק דיגיטלי.

את העסק פתחתי בשנת 2010 כמתכנת נטו. בניתי אתרים, הקמתי מערכות ניהול תוכן (לפני שהיה וורדפרס). בזמנו לא ידעתי איך להביא לקוחות לשירותי התכנות שלי ולכן התחלתי ללמוד את כל עולם הקידום שהיה אז די בחיתוליו ובקושי היה ממשק מכוער של גוגל אדוורדס. משם התפתחתי והתחברתי מאוד לעולם השיווק, עשיתי את התואר שלי סביב נושאי ניהול ושיווק, קראתי המון ספרים ולמדתי מעשרות קורסים דיגטיליים מדי שנה. אני חושב שתסכימו איתי שבתחום שלנו חייב ללמוד כל יום, ולכן אני לא מסיים יום לפני שקראתי לפחות מאמר אחד על אסטרטגיות שיווק / טכניקות / פלטפורמות חדשות, או מידע כללי.

אם אני מסכם את כל העשור בעסק שלי במשפט אחד אני אבחר את זה:
שיתופי פעולה עם קולגות – הם הדרך להצלחה.

2 ידיים לא יספיקו לי בשביל לספור את מומחי העיצוב הגרפי, המתכנתים, המשווקים, אנשי ה-UX וכותבי התוכן איתם שיתפתי פעולה בנתיב דו-כיווני בו העברתי להם עבודות והם העבירו לי, וכמובן פרוייקטים שבוצעו ביחד כשכל אחד תורם את חלקו.

אולי לא תופתעו לשמוע שגם ב 2020 שיתופי הפעולה הם צינור ההכנסה העיקרי של העסק שלי ואפילו זה התגבר בשנה הזו.

תרשו לי להציג בקצרה את האנשים שהפכו לחברים יקרים שאני אוהב מאוד.
והפעם – על שירות הפיתוח והתכנות שלי בוורדפרס.
סדר ההופעה אקראי לחלוטין:

שרי נוי סטרידום - Dux Design

עם שרי התחלתי לעבוד אי שם בשנת 2018 על אתר חנות וירטואלית גדול מימדים, באמת פרוייקט ענק ומורכב. את הסבלנות שהיא גילתה, נדיר למצוא בתחום שלה. מאז עברו הרבה מים מעל הכבל התת ימי ואני ושרי ביצענו מספר פרוייקטים נהדרים ביחד, בין היתר אתר לחברת Saver One. שרי על צד ה UX, אניס קדיס על העיצוב ואני על התכנות.

אניס קדיס - N1 AGENCY

את אניס כאמור הכרתי דרך שרי נוי סטרידום. אניס הוא מעצב סופר מוכשר שהופך כל פרוייקט רגיל וסטנדרטי - לפרוייקט מיוחד ואיכותי. אחד הדברים שאני הכי אוהב כמתכנת הוא לעבוד עם מעצבים שיודעים להבין את הצד התכנותי, להתחשב במגבלות הדפדפנים ולעבוד בהתאם.

פדי מרגי - Talking Brands

יסלחו לי החברים הנהדרים שציינתי במאמר הזה, לפדי מרגי צריך להיות מקום של כבוד ענק באתר שלי ובכלל. אי שם בשנת 2013 הגעתי למשרד של פדי מרגי הגדול, בן אדם שעשה ועושה דברים משוגעים לחלוטין בעולם המיתוג. אני הקטן הגעתי עם אשתי מיכאלה שרק התחילה את צעדיה בעולם העיצוב הגרפי... שנינו הצנועים מיקנעם הגענו לפדי שלרגע אחד לא נתן לנו להרגיש קטנים. להפך. פדי פתח לי את הדלת הראשונה שגרמה לי להאמין ביכולות שלי ובתחום שלי. עד אז הייתי בטוח שאני עוד דג קטן בתוך בריכה של כרישים של מתכנתים ומשווקים, ופדי לא קיבל את זה. החדיר לי ביטחון, הפנה אליי עבודות ופשוט הכניס אותי למסלול. פדי אתה אולי לא יודע את זה, אבל הפגישה הראשונה הקטנה אי שם ב 2013 השפיעה המון על כל מה שאני עושה, עד היום. מעריך ומכבד אותך מאוד. עם פדי עשיתי לא מעט פרוייקטים, אבל אם אציין אחד שאני באמת גאה בו - הוא האתר לארגון יוצאי מרכז אירופה. פרוייקט מורכב עם המון Data, עמודים, מאמרים ומילון שמות של יוצאי מרכז אירופה. אגב, הארגון עד היום לקוח שלי.

אריק מרגי - Arik Mergi Brand & Design

אריק מרגי הוא מעצב וממתג סופר מוכשר. הכרתי אותו דרך אחיו - פדי. אני לא חושב שיש פרוייקט אחד שהרגשתי קושי או צער בזמן העבודה תחת ניהולו של אריק בעיקר בזכות האופי השקט והנח שלו. אחד הפרוייקטים שהכי אהבתי עם אריק היה אתר אינטרנט עבור ״פביאנו - מטבח איטלקי״ מאחר וזה היה פרוייקט ראשון שעשיתי לתחום האוכל ומשם יצא לי לבצע עוד מס׳ פרוייקטים למסעדות ובתי קפה (בין היתר ל״קפה הלל״).

ניל שפורר - Uplead Digital Advertising

חברת ״אפליד״ גם היו מהראשונים שנתנו אמון ביכולות שלי. אני שומר על קשר עד היום עם ניל שפורר - הבעלים של חברת הקידום המצויינת, אפילו שהפרוייקט הראשון שלנו היה אי שם ב 2013. בזמנו בחברה היה גם את אסף שמעוני, שני חבר׳ה נהדרים שנהנתי לספק להם עבודות פיתוח. בין הפרוייקטים הנהדרים שעשינו - ניתן למצוא את קפה הלל שלצערי כנראה נסגרו ואין לי איך להראות לכם את האתר היפה שלהם, בכל זאת הכנסתי קישור אולי יום אחד האתר והרשת יחזרו לפעול....

נורית כהן - תלתלים סטודיו

נורית מעצבת מוכשרת שזכיתי לבצע עבורה מס׳ פיתוחים לפרוייקטים. בין היתר לחברת ׳מעדני עופר׳, אתר לחברת הנדל״ן n4sale ועוד מס׳ פרוייקטים. אבל מה שהכי זכור לי מנורית הוא האופטימיות והאמונה. בזמנו נורית חשפה בפניי את עולם המעגלים העסקיים וחשיבותו לצמיחת עסק מתחיל, הקשבתי לה וזה הוביל אותי למס׳ עסקאות לא מבוטל שהגיעו דרך עולם המעגלים העסקיים.

יוסי דריי

יוסי הוא חבר ילדות מיקנעם, מעצב על שאין זמר או פוליטיקאי שיוסי לא ביצע עבורו עבודות מיתוג. החל מראש הממשלה, אייל גולן, סאבלימינל וכו׳. ביחד עם יוסי אני מבצע פרוייקטים קטנים וגדולים, פשוטים ומורכבים ונהנה מכל רגע. האתר האחרון שפיתחנו ביחד - אתר חנות ׳סייל פרייס׳.

אורי צייג - webinside

את אורי הכרתי דרך AskPavel בכלל במטרה שונה מביצוע פרוייקטים של פיתוח ביחד. מפה לשם היו מס׳ פרוייקטים שפיתחתי עבור הבחור הנהדר הזה. אני חושב שאורי הוא אחד האנשים הכי כריזמטים שהכרתי, הבן אדם נמצא כל הזמן על טיל.

לינקים לפרוייקטים שהופיעו במהלך המאמר הזה:

במאמר הבא אשתף את כל הלינקים לכל הפרוייקטים שביצעתי ועודם באוויר.

אם אתה מתכנת/משווק דיגיטלי בתחילת הדרך קח את המאמר הזה כעצה – תבנה לך שיתופי פעולה עם אנשים איכותיים. זה לא בושה לשתף פעולה עם קולגות אפילו אם הם עושים בדיוק את אותם הדברים כמוך. כולם צריכים עזרה ויד נוספת בחלק מהעבודות שלהם ומחפשים כל הזמן אאוטסורסינג איכותי. תהיה איכותי, תגיע לאנשים איכותיים.

זהו לבינתיים.
במאמר הבא אסקור שיתופי פעולה ועבודות שביצעתי בתחומי הקידום והתוכן.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

שיווק פשוט

שיווק פשוט ואיכותי

   זמן קריאה 8 דקות במאמר הקצר שלפניכם נסקור 2 דברים (+ בסוף המאמר מחכה לכם מתנה ממני): מה גרם לעולם השיווק להפוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Scroll to Top

קבל טיפים
שרק עסקים חכמים מקבלים

טיפים מנצחים לשיווק עסקים בדיגיטל, ליצירת זרם לקוחות יציב ואיכותי!