אחוזי נטישה – Bounce Rate

בשבילכם זה שיתוף קטן שלוקח שנייה, בשבילי זו הערכת תודה על כתיבת המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לעתים נוטים אנשים להתבלבל בין אחוזי נטישה (Bounce Rate) לאחוזי יציאה (Exit Rate), והאמת – הבלבול מובן מאוד, וההסבר לא תמיד ברור כבר על הפעם הראשונה.

אחוזי נטישה הוא מונח מעולם השיווק הדיגיטלי מתחום האנליטיקה, ובפשטות – האחוז מייצג את כמות הגולשים שנכנסו לאתר – ואז יצאו ממנו, ולא המשיכו לעמוד נוסף. כלומר – לא יצרו שרשרת מעברים בין עמודים… נכנסו לדף מסוים – ויצאו ממנו. לא חייב שזה יהיה דף הבית, זה יכול להיות כל עמוד שמגיעים אליו מתנועה ישירה, ממדיה חברתית, קידום ממומן וקידום אורגני.

מה הקשר בין Bounce Rate ל Google

Bounce Rate – כאמור, אחוזי נטישה, הוא אחד הנתונים שגוגל סובב סביבו… ובעצם אנחנו כמקדמים, לומדים ממנו לא מעט על האתר שלנו ושל הלקוחות שלנו. במידה וגילינו בגוגל אנליטיקס עמוד עם אחוז נטישה גבוה, אנחנו נתחיל לעקוב ולנסות להבין מה הגורמים לכך, ויכולים להיות לכך לא מעט.

אנו יודעים היום לפי הנחיות גוגל למנהלי אתרים שמה שחשוב לאלגוריתם של ענקית החיפוש הוא אתר נוח, קריא ובעל מידע מהימן ומקצועי המספק ערך לגולש. קל. או שלא… ולכן, אחוז נטישה יכול ללמד אותנו שיש עמוד שאנשים אולי לא אוהבים, או שיש בתוך העמוד קישור בשלב מוקדם מדי של התוכן שמפנה לאתר חיצוני, או שבכלל קורה דבר מצוין – הלקוח משאיר פרטי צור קשר בעמוד ויוצא.

כך או כך שאיפתנו היא להגדיל את זמן הגלישה של הגולש בכל עמוד אליו הוא נוחת, לגרות אותו לעבור בין העמודים השונים, ולאותת לגוגל ולנו – שהוא מרוצה מהאתר.

במדריך אחר באתר אני מסביר במפורט מה זה Bounce Rate, מה ההבדלים בין אחוזי נטישה לאחוזי יציאה, ומה הפתרונות שיעזרו לנו לשפר את עמודי האתר ולהרוויח מזה לא מעט נקודות חיוביות מול הלקוחות שלנו וכאמור.. מול גוגל.

אני מזמין אתכם לקרוא עכשיו את מה ניתן ללמוד מ Bounce Rate ואיך לשפר את אחוז הנטישה

 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

איך לקדם בפייסבוק 2020 - הקורס המלא

חינם: הקורס המלא לקידום בפייסבוק 2020

מטורף!מה שאני הכי אוהב לעשות פעם בכמה זמן זה… לשחרר מדריכים מלאים וחינמיים שנותנים המון ידע, ערך והכוונה לאנשים ובעיקר לבעלי עסקים

יש שאלה? רוצים לבנות אתר? לקדם בגוגל? השאירו הודעה עכשיו

הכה את המומחה! תאם עכשיו שיחת ייעוץ עם אושרי ביטון במגוון נושאי קידום דיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *