איך לקבל יותר לייקים

Facebook Insights - נתוני שימוש בפייסבוק

אתם בד״כ משאירים טיפ במסעדה? אז שיתוף המאמר הזה הוא כמו טיפ… שתפו!

   זמן קריאה 5 דקות

לא הולך לי… אין לייקים, אין תגובות – כמעט כלום. מה עושים?

שאלה חשובה מאוד.

מה עושים במקרה שהפוסטים שלכם לא מקבלים את התגובות להן ציפיתם ?

איך אומרים – כגודל הציפייה כך גודל האכזבה.

אתם צריכים להיות ריאליים. קודם כל – אם תלכו לפי כל המדריכים שבאתר שלי, ותעשו את זה בהתמדה ובסבלנות – אתם תצליחו בסופו של דבר. זה כמובן תלוי באיכות השירות / המוצר שלכם, בשוק ובתחרות.

ובכל זאת, איך מקבלים יותר לייקים?

בואו נסקור את סוגי הפוסטים האפשריים בפייסבוק. כשאני כותב ״יותר״ אני מתכוון לעומת סוגי הפוסטים האחרים.

  1. פוסט מסוג תמונה –
    • מקבל בד״כ 54% יותר לייקים
    • 102% יותר תגובות
    • 80% יותר הקלקות
  2. פוסט מסוג וידאו – 
    • ובכן, אין לי מה להאריך. פוסטים מסוג וידאו (איכותי ומושך) ינצחו כל סוג פוסט אחר. נקודה.

הגודל כן קובע

מהנסיון שלי בשלל תחומים ושווקים, ככל שממעיטים במילים בפוסט – כך זוכים ליותר חשיפה ויותר פעולות מצד הגולשים (לייקים / תגובות / לחיצה על לינק). זאת לפי מחקר שערכו אתר KISSmetrics.

ברור שזה מפתה לחפור ולכתוב פוסט ענק עם מידע רב, אבל זה לא המקום הנכון. תמשכו אנשים ללחוץ על לינק שמוביל לדף נחיתה חיצוני מפייסבוק, שם תתנו יותר מידע, וזה כבר תלוי מה המוצר או השירות שלכם, כך בהתאם יהיה דף הנחיתה, זו תורה שונה וזה מתאים לפוסט נפרד בנושא דפי נחיתה שבטח יגיע בהמשך.

מעט זה יותר. מכירים את זה? תקפידו על זה.

למשל, אם אתם מפרסמים פוסט בנושא נדל״ן, תדאגו שהפוסט יראה כך:

דירה 4 חדרים בלב נתניה, 110 מטר פונה לים. מה המחיר?? כנסו

הבנתם? לתת מידע מפתה וחשוב, אבל לא את כל התמונה. לא סיפרתם באיזה קומה הדירה, כמה קומות יש בבניין, או שזה בכלל בית פרטי עם גינה, והכי חשוב – השארתם את הבן אדם בסקרנות… מה המחיר?? אפשר כמובן לשחק עם זה ולהוסיף מלל כמו ״מצוינת להשקעה״. וכך תחשבו בכל תחום, בהתאם לתחום שלכם. מזון? תציעו מבצע מיוחד למי שלוחץ על לינק…

תשאלו שאלות

תשאלו שאלות בפוסטים שלכם. זה קצת מסוכן כי יהיו פוסטים שאף אחד לא יגיב לשאלות שלכם, ואתם תתבאסו.

אבל כשזה עובד, זה עובד טוב. אתם מובילים אנשים להגיב לכם, וליצור דו שיח מרתק.

אל תמשכו תמיד לכיוון של מכירה, הארד-סייל. תמשכו לכיוון של לתת ערך.. שאלתם שאלה, קיבלתם תגובות – תמשכו דיון מעניין, כך שאנשים ירצו להכנס קודם כל לדף שלכם כשהם מגיעים לפייסבוק.

 

תבדקו מתי שווה לכם לפרסם את הפוסט

כמו שהצגתי במספר מאמרים כאן באתר, בראש הדף העסקי שלכם (כשאתם מחוברים עם היוזר המנהל את הדף) יש לכם כפתור ״Insights״ – נתוני שימוש. כנסו אליו, שם תוכלו לראות מתי הדף שלכם פעיל הכי הרבה, מתי הכניסות בשיאן וכן האינטראקציה עם הגולשים.

תבדקו מה היא שעת השיא, ופרסמו בה את הפוסט.

אל תפרסמו יותר מפעמיים ביום

KISSmetrics מצאו שיש 40% יותר אינטראקציה למי שמפרסם גג שני פוסטים ביום לעומת מי שמפרסם שלושה ומעלה.

פרסום של 1-4 פעמים בשבוע משיג 71% יותר חשיפה ופעילות מצד הגולשים !

אני לא בעד לפרסם 1-4 פעמים בשבוע, אלא כן למשוך לכיוון הפעמיים ביום. אתה לא רוצה שהעסק שלך ירד מהרדאר ואנשים יחשבו שהוא לא פעיל או לא רלוונטי. אמנם 4 פוסטים בשבוע זה מכובד ביותר ויכול להספיק… זה מאוד תלוי בתחום, ומה הפוסטים נותנים לגולשים. נתקלתי במקרים שגם שני פוסטים בשבוע עשו את העבודה. זה תלוי מה מוכרים, ואיך מפיצים את הפוסטים – באילו קבוצות וכו׳.

הטמעה

אם שמתם לב… בדף הזה הטמעתי פוסט ישירות מהפייסבוק, מה שיוסיף צפיות ואולי אף תגובות לפוסט.

איך עשיתי את זה? פשוט מאוד. אתם הולכים לפוסט שפרסמתם ולוחצים על החץ בצד > embed (או הטמעה בעברית).

מעתיקים את קוד ה iframe ושותלים בבלוג שלכם, אם יש לכם אחד כזה.

הופעת פוסט ב-פיד של אנשים

על מנת לקבל יותר חשיפה ולייקים, צריך להבין משהו בסיסי בפייסבוק.

נניח שאת או אתה קמים בבוקר ונכנסים לפייסבוק. יש לכם 100 חברים, נניח ש 55 מהם פרסמו פוסטים על הבוקר לפני שאתם התעוררתם. אתם נכנסים לדף הראשי שלכם בפייסבוק (ה feed) גוללים וגוללים, צוחקים ונהנים ורואים 50 פוסטים עד שאתם מתעייפים וסוגרים את הפייסבוק.

רגע, עצרתם לחשוב איך פייסבוק החליט בכלל איזה פוסטים יוצגו לכם? הרי אתם ראיתם פוסטים לאו דווקא לפי סדר פרסומם, יכול להיות שחלק מה – 50 פוסטים שראיתם נכתבו בכלל לפני יומיים (כל עוד שה- feed שלכם מוגדר על top stories ולא על most recent).

האלגוריתם של פייסבוק לפוסטים

אז איך פייסבוק מחליט מה תראו? זה נקרא Sorting algorithm של פייסבוק. האלגוריתם מחשב איזה פוסטים יכולים לעניין אותך והוא עושה את זה באמצעות שילוב של מסר הפוסט, האינטראקציה עם אנשים אחרים לפי כמות והבאזז שהפוסט מייצר.

יש טוויסט קטן שפייסבוק הוסיפו לאלגוריתם שלהם שנקרא ״Story bumping״ והוא נועד לתת דחיפה לפוסטים שקיבלו פחות חשיפה בפיד שלך. בינתיים הפוסט קופץ אצל אחרים שלהם יש יותר אינטרס ואינטראקציה עם הפוסט, ולאחר שהוא צובר מספיק תאוצה – הוא יופיע גם אצל אנשים שהאלגוריתם פספס בסבב הקודם.

ברור לכם שפוסט בן 3 חודשים לרוב לא יקבל יותר חשיפה במקומות שהוא לא קיבל, וסביר להניח שהוא לא יופיע שוב אי פעם אצל מישהו, אלא אם תקפיצו ותשתפו אותו מחדש, או אם תגובות חדשות יתווספו. ולכן יש חשיבות לעשות הטמעה בבלוג שלכם, בדיוק כמו שאני עשיתי במאמר הזה (רק מומלץ שתעשו את זה על פוסט מהדף העסקי שלכם, אני הבאתי דוגמא לפוסט מהפרופיל האישי שלי לצורך ההמחשה)… כך הפוסט הזה יקבל תמיד חשיפה לאורך שנים אם הבלוג שלכם מקודם ואנשים נוחתים בדף בו מוטמע הפוסט.

תראו, אני אציין משהו מובן מאליו. הדברים שאני כותב, המאמרים שכל אחד ברשת יכתוב על האלגוריתם של פייסבוק, של גוגל וכו׳ – הם לא מדע מדויק, זה ברור כן? יש סיכוי סביר שאני טועה. את הדברים אני כותב לרוב לאחר שקראתי מאנשים מוסמכים בחו״ל – אנשים בעלי תפקיד מפתח בחברות כמו גוגל ופייסבוק, וכן אחרי שניסיתי בעצמי ונוכחתי לגלות שהם צדקו.

בפוסט הבא שפרסמתי ואני מטמיע כאן במאמר, כתבתי לא מעט מילים. זה נוגד את מה שכתבתי בתחילת המאמר הנ״ל – מעט זה יותר. נוכחתי לגלות שוב שלהרבות במילים זה לא תמיד נכון. אבל… יצא לי לראות בדף העסקי של חברת ריינר תקשורת שמפיקה סרטוני תדמית – מודעות ממומנות עם מלל רב, וזה בהחלט עבד להם – לא רק ברמה של לייקים ותגובות, אלא בלקוחות…. כי הם הציעו ערך.

אז כמובן, הדבר הבסיסי ביותר הוא שלא משנה מה – תציעו ערך לקהל שלכם. תחשבו מה הפוסט הזה יתן לאנשים, אל תחשבו על הלייקים, התגובות והשיתופים. תחשבו על המשפך השיווקי:

פוסט בעל ערך חיוני לגולש > הגולש מגיב / לוחץ על לינק ונרשם בדף נחיתה שלכם > הגולש מקבל מכם סדרת מיילים איכותית שלא משאירה להם ספק בנוגע למקצועיות והידע שלכם > ולבסוף אתם שולחים להם את המוצר / שירות שלכם.

עוד על משפך שיווקי יגיע בהמשך… בפוסט אחר באתר הזה :).

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

שיווק פשוט

שיווק פשוט ואיכותי

   זמן קריאה 8 דקותבמאמר הקצר שלפניכם נסקור 2 דברים (+ בסוף המאמר מחכה לכם מתנה ממני): מה גרם לעולם השיווק להפוך למסובך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Scroll to Top

קבל טיפים
שרק עסקים חכמים מקבלים

טיפים מנצחים לשיווק עסקים בדיגיטל, ליצירת זרם לקוחות יציב ואיכותי!