13 טיפים לקידום אורגני [SEO] מוצלח בשנת 2018

אתם בד״כ משאירים טיפ במסעדה? אז שיתוף המאמר הזה הוא כמו טיפ… שתפו!

   זמן קריאה 5 דקות
קידום אורגני בשנת 2020 - צריך תמיד ללמוד ולהתקדם

עוד צעד אחד קטן ומגיע חודש ינואר, שנה חדשה, חורף (טוב לא בדיוק, דצמבר מתנהג באופן מוזר השנה) וזהו בדיוק הזמן לסדר את ארונות החורף, להצטייד בתנור חימום ולהכין את האתר העסקי שלכם לשנה החדשה.

קידום אתרים אורגני

כשמבצעים קידום אורגני בעידן התחרותי בו אנו חיים חשוב מאוד להישאר עם היד על הדופק ולהיות מעודכנים בנוגע לכל החידושים, השינויים והחוקים בתחום.

אתרים שלא מתעדכנים ומתאימים את עצמם לחידושים נותרים בצד הדרך ומביטים בעצב על המתחרים שעוקפים אותם בסיבוב.

אז כדי שהשנה הזו תהיה מוצלחת ריכזתי לכם 13 טיפים בתחום ה- SEO. אני מודה, אלה טיפים כלליים – לא נכנסתי לעומק הטכני והביצועי של כל טיפ. אני סומך על היכולת שלכם למצוא את הטיפים שמתאימים לכם – ולעשות עליהם גוגל. אני מבטיח שבהמשך אפרסם מאמרים ביצועים וטכניים מעמיקים לכל טיפ.

מוכנים? 13 טיפים יעילים בתחום ה- SEO שיעשו רק טוב לאתר שלכם:

1. כלי חינמי מוצלח – קיימים כלים חינמיים שיכולים לסייע בבדיקת האתר. אחד מהם הוא כלי ייחודי כאן באתר שלי – חינמי שבודק את מצב האתר בגוגל. לאחר מילוי טופס קצר, תקבלו במיידי דוח PDF שמספק פרטים מפורטים על מצב האתר– מיקומים בגוגל לפי ביטויים, מידע אודות המתחרים, ועוד פרטים חשובים.
כל מה שצריך לעשות כדי להשיג את המידע זה למלא את הטופס ולקבל את הקובץ ישירות לדואר האלקטרוני. למעבר לכלי החינמי (שנמצא כאן באתר)לחצו כאן:—> כלי חינמי לבדיקת מצב SEO.

2. תוכן איכותי בשילוב קישורים – ללא תוכן איכותי שהוא תוכן שאינו מכיל כמות מאסיבית של מילות מפתח ללא כל הקשר וללא קישורים לא יהיה ניתן להגיע לדף הראשון בגוגל שהוא כידוע החלום של כל בעלי האתרים. הדף הראשון בגוגל מגיע לחשיפה עצומה ובשל כך זוכה לכמות פניות רבה יותר כך שניתן להבין על מה כל המהומה. בלי תוכן איכותי, מעמיק ומעניין לא יהיה ניתן לקבל קישורים ולכן יש להשקיע בשני התחומים הללו.

3. RankBrain – חשיבות רבה יש לאלגוריתם העונה לשם RankBrain שהוא מערכת ממוחשבת שנועדה לעזור לגוגל במיון תוצאות חיפוש. האלגוריתם מסייע למנוע החיפוש במציאת תוצאות, בניתוח המידע ובהבנת הגולש, יוצר תקשורת עם התוצאות של החיפוש ומדרג את התוצאות בהתאם לממצאיו.

4. שלא יהיה ספק באיזה תחום האתר עוסק – כשאדם כלשהו פותח בשיחה הדבר הראשון שבן שיחו מנסה להבין הוא מהי המטרה של אותו האדם שעומד מולו, אם המטרה לא תובן הקשב של המאזין יאבד. בדיוק באותו אופן יש לנהוג כאשר בונים אתר וכבר בתחילה – בדף הבית יש להבהיר מהו העסק, מה הוא מייצג, אילו שירותים או מוצרים הוא מציע ומה ייצא לגולש אם יישאר באתר. אם הגולש לא ירגיש שהאתר מעניק לו משהו הוא יעזוב אותו במהירות.

5. שם האתר – חשוב לדעת שאי אפשר לבחור שם רק כי הוא פנוי משום שקיימים גם שמות פנויים עם סימן מסחרי מוכר או רשום, לכן, חשוב לבדוק האם יש לשם סימן מסחרי של חברה מישראל או מחו”ל. דילוג על השלב החשוב הזה עלול להוביל לתביעה משפטית. מעבר לזאת, אין לבחור שם בנאלי שיכול להיות מזוהה עם הרבה אתרים.

6. מהירות טעינת האתר – לרוב האנשים בימינו ובעיקר לישראלים אין סבלנות, לכן, כדי לא לאבד גולשים שניסו לגלוש באתר והתייאשו משום שהוא לא עלה מהר יש לדאוג לכך שכל הדפים באתר יהיו מונגשים ויעלו במהירות.

7. מבנה וידידותיות האתר – המבנה של האתר צריך להיות ״שטוח״ כמה שיותר כך שלא יהיה צורך להיכנס לדפים הפנימיים כדי להפנות את התוכן לקהל היעד. הנגשת דפים מרכזיים באמצעות תמונות או כפתורים תאפשר לגולשים לעבור לחלקי האתר שמעניינים אותם ללא בעיה. חשוב מאוד לאפשר לגולשים לנווט בנוחות, ניווט אינטואיטיבי יפחית את מספר הנטישות.

8. YouTube – יוטיוב הינו דרך מצוינת לחשוף את העסק לקהל נרחב וניתן לראות שמספר הגולשים ביוטיוב ממשיך לעלות משנה לשנה. יצירת אופטימיזציה עבור תוכן לגולשי יוטיוב יכולה להוביל לתנועה אורגנית רבה. כדאי מאוד להטמיע סרטונים בבלוגים ופוסטים כדי לחזק תכנים כתובים.

9. KEYWORDTOOL.IO – הכלי החכם יכול לספק את כל אותם ביטויי זנב ארוך שמתקשרים למילה שמחפשים, כל מה שצריך לעשות זה להכניס מילה ולבחור את המדינה והשפה. באמצעות הכלי ניתן להבין את הראש ואת דפוסי ההתנהגות של הגולש באתר. יש לציין כי קיימת גרסה בתשלום, גרסה זו מאפשרת למשתמש לקבל הרבה יותר ביטויים לרבות נפחים חודשיים שהגולשים מחפשים.

10. BROKENLINKCHECK – מדובר על זחלן תוכנה (בוט). הזחלן מבצע סריקה אוטומטית ושיטתית לרשת. לאחר הסריקה הזחלן מציג למשתמש את כל אותם קישורים שבורים אליהם מקשר הדומיין. כדאי להשתמש בזחלן בכל פעם שעובדים על פרויקט ולוודא שאין קישורים שמובילים לאתרים שאינם רלוונטיים, לאתרים שאינם קיימים או לאתרי ספאם. קישור לאתרים כאלו יפגע בחווית הגלישה ויהפוך את האתר לפחות רלוונטי.

11. תגיות מטא – מדובר על תגיות שגוגל סורק לפני שהוא בוחן את תוכן הדף. לפני מספר שנים היה נהוג להעמיס על התגיות מילות מפתח, היום התגיות – המטא תג בכותרת ובתיאור הדף חייבות להיות מיוחדות, יצירתיות ונקיות.

תגיות אלו משפיעות בצורה ניכרת על ה- CTR ומחייבות שימוש במילים חכמות ומשכנעות שמנוסחות בצורה נכונה ומניעות לפעולה.

על תגיות המטא להתאים לאורכים מדויקים – אורך מטא תג של כותרת לא צריך להיות יותר מ- 70 תווים ותג התיאור לא יכול לעבור את ה- 160 תווים. חשוב מאוד שלא ליצור תגי מטא כפולים, אותם אפשר למצוא בקונסולת החיפוש מבית גוגל.

12. עיצוב – UX – מראה האתר משפיע על התודעה וההתנהגות של המשתמש ולכן יש לבחור בעיצוב נכון שגם לא “יבלע” או יטשטש את התכנים. כדי לקבל תוצאה טובה יש להימנע משימוש ברקע כהה או צבעוני מידי. רקע לא מתאים עלול לפגוע ביכולת המיקוד של הגולשים ולהסיח את דעתם. כמו כן, צריך העיצוב להיות עקבי וחשוב להקפיד על כך שהתוכן יהיה קריא וברור. כמובן שאפשר להשתמש בצבעים ולהחיות את האתר אך יש לעשות זאת במידה נכונה.

13. סיגנלים חברתיים – מעצמת הפייסבוק לא משאירה אף אחד אדיש (טוב, אולי נשארו איזה 10 אנשים שלא מחזיקים בחשבון בפייסבוק אך נניח להם) ולכן חשוב מאוד להשתמש ברשת כדי לקדם את האתר.
קידום אורגני ברשת החברתית פייסבוק מתמקד בקידום הדף העסקי ובקידום התוכן של העסק. 
כדי שהפוסטים ישיגו את המטרה יש לכוון את הכתיבה למאפיינים של קהל היעד – לגילו, מינו, עיסוקיו, תחביביו ומאפיינים נוספים. כמו כן, יש להניע את הגולשים לפעולה, להוסיף תמונה מעניינת שתמשוך תשומת לב (חשוב לוודא שאין לתמונה זכויות יוצרים כדי להימנע מתביעות משפטיות), להזמין חברים לדף העסקי, לנסות לקבל כמה שיותר לייקים (לא להתחנן כמובן), להגיב בדף העסקי, להעלות סרטונים מעניינים ולפרסם את המסרים בשעות החזקות – שהן השעות בהן קהל היעד נוהג להיכנס לרשת. ולא פחות חשוב – להטמיע באתר שלכם כפתורי שיתוף ולייקים, כך תשיגו יותר כניסות (שנקראות ״כניסות ישירות – Direct) למאמרים שלכם, ותעצימו את הפעילות ותגרמו לקהל להכנס קבוע לאתר שלכם ולהתעדכן ולהפוך לקהל ״אורגני״ שמשתף ופעיל באתר.

מקווה שעזרתי לכם להתכונן לקראת שנת 2018 ומאחל לכם הרבה הצלחה בשנה הלועזית הקרובה

אושרי ביטון, שיווק דיגיטלי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

שיווק פשוט

שיווק פשוט ואיכותי

   זמן קריאה 8 דקות במאמר הקצר שלפניכם נסקור 2 דברים (+ בסוף המאמר מחכה לכם מתנה ממני): מה גרם לעולם השיווק להפוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Scroll to Top

קבל טיפים
שרק עסקים חכמים מקבלים

טיפים מנצחים לשיווק עסקים בדיגיטל, ליצירת זרם לקוחות יציב ואיכותי!