10 טיפים להגדלת Engagement באתר שלכם

Engagement באתר

אתם בד״כ משאירים טיפ במסעדה? אז שיתוף המאמר הזה הוא כמו טיפ… שתפו!

   זמן קריאה 7 דקות

בניתם אתר, השקעתם בתוכן (או לפחות ככה אתם חושבים), הקפדתם על כל פיקסל בעיצוב האתר… ואחרי חודשיים שלושה של פעילות הבנתם שהדבר הכי חשוב הוא Engagement – הפעולות שאנשים עושים עם האתר שלכם. אם זה ביצוע Like לתוכן מסוים, תגובות לכתבה, שיתופים ברשתות החברתיות, השארת פרטים בטופס צור קשר או רכישת מוצר/שירות.

בואו נצלול ל 30 טיפים שיעזרו לכם להגדיל את הפעילות של הגולשים באתר שלכם. חשוב לזכור שטיפים הם כלליים לרוב, ואינם יכולים לצלול לרמת העומק הדרושה על מנת להגיע להצלחה. אבל בדיוק כמו כל לימודים תיאורטיים, אם יש לכם את היכולת ללמוד רעיון ואח״כ לפתח אותו לדבר שקשור אליכם – אז הרווחתם, זכיתם. אם לא? תשקיעו במומחה.

30 הטיפים, בואו נתחיל..

איך הצד העסקי קשור לאתר ולהפך?

  1. עקביות – זה לא סתם הסעיף הראשון ברשימה. אם תתמידו בפעילות איכותית, אתם בסוף תקצרו את הפירות. למדתי על בשרי את העובדה שכל תחום יש לו את ״השגעונות״ שלו. היו מקרים שראיתי אצל לקוחות שלי שיפור והצלחה כבר בתוך שבועיים של עבודה. אחרים, לקחו כמה חודשים טובים. כמובן שבחלק מהמקרים צפיתי את זה מראש בעזרת אנליטיקה ובדיקה של מה עשו עד היום, ומה אפשר לשפר ומה זה מסוגל להביא ברמת הפוטנציאל.בקיצור: תתמידו בפעילות איכותית, תנתחו את התוצאות ותשפרו כל הזמן. תתחילו מהר, ולאט לאט תגבירו את הקצב כמו שאומרים.
  2. איכות – אוו… המשך לסעיף הראשון. אל תלכו ראש בקיר עם פעילות לא טובה רק בגלל שכבר התחלתם איתה או השקעתם בה כסף, מה זה יתן? רק עוד הפסדים וחוסר הצלחה עם העסק והאתר. אבל מה זה אומר איכות? איך מודדים? אם אתם עסק חדש, אל תלכו ליותר מדי ״גורואים״, אפילו אם חלק יתפסו אותי ככזה. למה אני אומר את זה? אין לי שום דבר נגד גורואים, אבל… חשוב שתהיו עם רגליים על הקרקע ותתמידו תמיד לראות שני דברים בעסק: תזרים מזומנים ואופק.אני לא רוצה להכנס לייעוץ עסקי כי זה פחות התחום שלי, אבל מה זה אומר בהקשר של האתר שלכם?תזרים מזומנים: אל תשכחו שאתם צריכים להביא לקוחות כאן ועכשיו. אם אתם עסק חדש שרק עכשיו צועד את צעדיו הראשונים, אתם בשום פנים ואופן לא יכולים להסתמך רק על האתר שלכם, ולא משנה מה אתם עושים. גם אם אתם חנות אופנה או חברה לבניית אתרים, אתם לא תצליחו להתקדם אם תדאגו כל היום רק לאתר שלכם. אתם צריכים לתת לאתר 10% מהזמן שלכם, ו 90% מהזמן לרדוף אחרי לקוחות בכל מיני שיטות: רשתות חברתיות, קידום ממומן, נטוורקינג ושלל שיטות רבות אחרות. אני מניח שזה נשמע מובן מאליו, אבל תופתעו לגלות שנתקלתי במקרים קשים בהם אנשים ציפו לתנועה ותוצאות מיידיות מהאתר שלהם, ונתקעו מבחינה עסקית עם 0 פעילות.אופק: לנהל עסק זה לא הדבר הכי פשוט בעולם. לצד הריצה אחר הלקוחות, אתם חייבים להסתכל רחוק ולראות את האופק. חייבת להיות לכם דרך ברורה, אסטרטגייה כללית אם זה לאתר ולשאר חלקי העסק שלכם. חלוקת כוח בין הדף העסקי בפייסבוק, לחשבון האינסטגרם ואיך כל זה מביא כסף באמצעות האתר / דפי נחיתה.אני אחזור לעניין של הסעיף הזה, השני. איך תדעו מה זה עבודה איכותית באתר שלכם? כשתחברו את הדרכים שמביאות לכם תזרים מזומנים יציב + האופק שאתם רואים מרחוק. הסבר: על מנת לבנות תזרים מזומנים ובניית אסטרטגייה ארוכת טווח – תצטרכו לנתח: מי הלקוחות שלכם, בני כמה הם, מאיפה הם, מה הם אוהבים לעשות, מי עד עכשיו הפך להיות לקוח שלכם ולמה הוא עשה את זה…. הנתונים העסקיים האלה אמורים להוביל אתכם בשלבי בניית התוכן לאתר שלכם. כך תדאגו שהתוכן יהיה איכותי וממוקד לקהל היעד שלכם. כמובן שזה רק סעיף קטן בכל העניין של אסטרטגיית תוכן, אבל זו אבן יסוד חשובה שאני דילגתי עליה בשנים הראשונות ואכלתי קש.
  3. אל תמציאו את הגלגל – אני אחזור לקטע של ״הגורואים״ עליהם דיברתי בסעיף השני. הם יגידו לכם ״תהיו יחודיים, תהיו מיוחדים, תהיו מוצלחים !!״ סבבה, אני לא מזלזל בזה בכלל שלא תבינו לא נכון, מוטיבציה היא החלק הכי חשוב בניהול עסק, אתר, דף פייסבוק ובכלל – לחיים. אבל ! אם תהיו עסוקים כל הזמן להמציא את הגלגל, אתם תשארו בלי גלגלים.יש המון תוכן באינטרנט, רובו תוכן ממוחזר. חלק לא קטן מהפוסטים באתר שלי הם תרגום מאנגלית מעורבב עם תיבול אישי שלי וזווית שתתאים לקהל הישראלי. יש עוד בערך 100 אתרים גדולים בארץ שעושים את זה באותו התחום שלי, ועוד אלפים שעושים את זה לא נכון. בכל אופן, להמציא את הגלגל זה קשה ולא כל אחד יכול להקצות לכך משאבים.אתם צריכים להשקיע אחוז מסוים מהזמן שלכם בחשיבה על חדשנות, רעיונות מגניבים ולהיות יחודיים. בשאר הזמן תלמדו ממומחים מחו״ל שעשו את זה ובגדול, ועושים את זה בכל יום ויום, תקחו משם השראה (אל תעתיקו ! גוגל לא אוהב את זה, זה בטח לא יעזור למאמצי הקידום האורגני שלכם), תוסיפו את התיבול האישי והזווית הישראלית שבעניין, ותפיצו כמה שיותר.
  4. הפצה – אנחנו עדיין בשלבי היסוד ביותר בכל מה שקשור ל Engagement. אנחנו עדיין מדברים על הצד שקשור לטראפיק – תנועה לאתר.השתמשו ברשתות החברתיות, בקבוצות (נקיות מספאם ומליון פוסטים ביום) פייסבוק, והפיצו את הכתבות הטובות ביותר שלכם. אם יגיע משם טראפיק, הוא יכול להיות ממוקד מכיוון שהוא גירה את מי שנכנס. תעשו את זה בחכמה, תנו טעימה קטנה מהכתבה, כותרת שלא מספרת את כל הסיפור. ״נכס עם 4 חדרים, גדול ובלב העיר… ולא תאמינו כמה זה עולה ! כנסו: …״ זו דוגמא טובה לכותרת שתמשוך אנשים ללחוץ על הלינק. אל תגרמו להם להתאכזב, התוכן צריך להיות בהתאם ולספק את התשובה. אל תתנו להם כותרת מטעה שתגרום להם להתעצבן ולצאת מהאתר תוך 5 שניות, מה שיגדיל את ה Bounce rate שלכם.
  5. הגיבו לתגובות – לא פשוט למצוא זמן להכל כשמנהלים עסק, במיוחד כשמדובר בפרילנסרים. אבל היי, אתם בחרתם בזה והאמנתם שיש סיבה מספיק טובה לזה. לכן, תמצאו את הזמן והמוטיבציה להיות כל הזמן פעילים. אם אתם לא תגיבו באתר שלכם, אז מי כן? תצרו עניין, תגיבו לגולשים בצורה חיובית גם אם מדובר בביקורת, גם אם זו ביקורת לא מוצדקת בעיניכם ואפילו בוטה. תצרו עניין בתגובות שלכם לאנשים, תנסו ליזום דיון מעניין ולמנף תגובות של הגולשים על מנת ליצור דיאלוג ארוך שיתפרס על ימים. אני לא יכול לומר לכולכם איך לעשות את זה באמצעות הפוסט שאני כותב פה, כל אחד והנישה שלו. קחו את הרעיונות ותעשו מהם עבודה של תותחים !
  6. אנליטיקס – בצעו ניתוח לתוכן שלכם. תראו באיזה שעות הוא עובד הכי טוב, באיזה ימים היו הכי הרבה כניסות לאחרונה ומדוע זה קרה. בלי אנליטיקה יהיה לכם קשה להתקדם ולהשתפר. מהנתונים אתם תלמדו מה אנשים אוהבים, באיזה עמוד מילאו טופס צור קשר וכן הלאה.
  7. תזנחו את ה״הארד סייל״ ותעברו למשפך שיווקי – אל תהיו בוטים מדי בתוכן שלכם בנוגע למכירה. ״רכשו עכשיו !״ , לא… תנו לגולשים שלכם ערך. אתם מסעדה? שתפו מתכונים איכותיים ומגרים, תנו לגולשים להרגיש בבית. חנות אופנה? צרו מגזין איכותי ומודרני שיגרום לאנשים להכנס כל יום לבדוק מה חדש…. דרך הפעולות האלה תבנו קהל נאמן שיעריץ אתכם ויהפוך ללקוחות רוכשים באופן קבוע.
  8. צרו ניוזלטר – קידום באמצעות דיוור במייל הוא זקן, אבל זקן יעיל. השיטה הזו עדיין יעילה, ויש שטוענים כי מדובר בצורת השיווק הטובה ביותר שקיימת היום וכל השאר מסביב (רשתות חברתיות, אתר) נועדו רק למלא את הכרס שלו באנשים. השתמשו בכלים כגון ״רב מסר״ או mailchimp וצרו סדרת מסרים + אוטומציה, עליהם ארחיב בפוסט נפרד באתר. בניוזלטר השבועי תנו 3-4 הפניות למאמרים טובים שעלו לאחרונה באתר שלכם, כך תחזירו את הגולשים כל הזמן לאתר והקהל הנאמן הזה יגיב, ישתף, ירכוש.
  9. עזרו לגולשים שלכם – אם האתר שלכם נותן מידע מקצועי, תנו מס׳ טיפים למשל ל… לייעוץ לראיון עבודה… איך להתכונן, מה לענות ואיזה תשובות מקצועיות אפשר לתת לשאלות קשות. הגולשים יעריכו את המידע החיוני הזה.
  10. השתמשו בתמונות – מובן מאליו אבל לא תמיד מתבצע. השתמשו בכל מיני מאגרי תמונות, ישנם גם חינמיים כגון Pixabay. צרו עניין, השתמשו בשיטות כגון אינפוגרפיקה ליצירת תוכן ויזואלי קצר תמציתי ומעניין.

מסקנות

טיפים הם כלליים, הם טובים ללמוד רעיון כללי ואח״כ לבצע ולמקד אותו בעסק שלכם. יש כאן 10 טיפים לגירוי הגולשים שלכם, והם בהחלט לא ממוקדים. אני מזמין אתכם להגיב למאמר, ולתת רעיונות ממוקדים מהעסק שלכם – מה עשיתם עם התוכן, ואיך הצלחתם לייצר עניין.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

שיווק פשוט

שיווק פשוט ואיכותי

   זמן קריאה 8 דקותבמאמר הקצר שלפניכם נסקור 2 דברים (+ בסוף המאמר מחכה לכם מתנה ממני): מה גרם לעולם השיווק להפוך למסובך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

קבל טיפים
שרק עסקים חכמים מקבלים

טיפים מנצחים לשיווק עסקים בדיגיטל, ליצירת זרם לקוחות יציב ואיכותי!