שיווק דיגיטלי לעסקים בשנת 2022

זוכרים שפעם, כשהייתם רוצים להיחשף או לחשוף שירותים \ מוצרים של עסק מסוים, היה עליכם לפתוח את טור המודעות בעיתון? או לזפזפ בין תחנות הרדיו והטלוויזיה השונות? או לדפדף בין העמודים של ספרים עבי כרך כמו “דפי זהב”? תודה לאל ולטכנולוגיה שהיום זה כבר לא ככה. העידן הנוכחי בו אנו חיים הוא עידן הדיגיטל, עידן חדשני ואינטראקטיבי הרבה יותר, שכידוע חושף אותנו לשפע אינסופי של מידע וכל זה בקליק שמחבר אותנו לאינטרנט ולמנועי החיפוש.

אם בהתחלה האינטרנט שימש ככלי שסיפק מידע בלבד, ללא מטרות רווח, כיום כבר מבינים את הפוטנציאל העסקי העז הטמון בו, ולכן משתמשים בו לטובת פרסום דיגיטלי לעסקים. במסגרת השיווק הדיגיטלי יכול בעל העסק להגביר משמעותית את נתוני החשיפה של לקוחות לעסק שלו בדרכים שונות, וזוהי למעשה החלופה השיווקית הכי פופולרית ושכיחה לכל אמצעי שיווק כזה או אחר עליו שמעתם עד כה. אם גם אתם רוצים להתחיל לקדם את העסק שלכם בצינורות המקובלים כיום, כדאי שתקראו את המאמר הזה ותבינו ראשית כיצד עושים זאת ומאיפה מתחילים.

שיווק דיגיטלי לעסקים – מה זה אומר?

זהו שם כולל לכל מני אפשרויות ופלטפורמות אינטרנטיות נגישות, המאפשרות לנו לקדם ולפרסם תכנים ונתונים החושפים את קהל הלקוחות לערך כלשהו. כדי שפרסום באינטרנט לעסקים אכן יצליח כמצופה, הדבר הראשון שחייבים לעשות הוא להגדיר מראש מהן המטרות שלשמן נכנסים בכלל למהלך הזה. לשם ההמחשה, ישנם עסקים מסוימים שישתמשו בשיווק באינטרנט כדי להוביל משתמשים לחנות האינטרנטית שלהם, ואילו ישנם כאלה שיעשו זאת כדי להכניס כמות גבוהה של לידים (משתמשים שמעבירים את פרטיהם ליצירת קשר דרך האתר עקב התעניינות במוצרים).

פלטפורמות שאתם חייבים להכיר בשיווק דיגיטלי לעסקים

ישנן מספר פלטפורמות פופולריות במיוחד המשמשות כיום לשם פרסום וקידום תכנים עסקיים:

 1. אתר אינטרנט לעסק.
 2. דף עסקי בפייסבוק \ קבוצה עסקית בפייסבוק.
 3. אינסטגרם עסקי.
 4. חשבון לינקדאין.
 5. טוויטר.
 6. טיק – טוק

לצד אלו הפופולריות ישנן גם כאלו שפחות נוטים להשתמש בהן, אולם הן גם עשויות להועיל במידה. השוני המהותי בין כל אחת ואחת מהפלטפורמות מתבטא בעיקר באסטרטגיית השיווק שהן מציעות.

ככלל ישנן שתי אסטרטגיות בעולם השיווק הדיגיטלי: Push ו-Pull, כאשר ההבדל בין שתי אסטרטגיות השיווק האלו הוא אופן הפנייה לקהל היעד:

 1. אסטרטגיית Push –  אנשי השיווק חותרים באופן אפקטיבי ללקוחות פוטנציאליים ומקפיצים להם מודעות, ומכאן גם השם שלה. המודעות והפרסומים לא יופיעו בהכרח אצל מי שהתעניין בשירותים הללו באותו הרגע, אולם המחשבה היא שהפרסום יעורר בהם משהו ויניע אותם לפעולה, שהיא בדרך כלל צריכת המוצר או השירות. 
 2. אסטרטגיית Pull – אנשי השיווק גורמים לקהל היעד להיחשף לפרסומים בכוחות עצמם, לאחר שמזהים שירות כלשהו שהם מחפשים.

מתי יודעים באיזו אסטרטגיית שיווק להשתמש?

שתי האסטרטגיות שתיארנו לכם כאן מיושמות כל אחת על פלטפורמות שונות. כך למשל כאשר מבצעים שיווק ברשתות החברתיות לעסקים באמצעות פרסום ממומן בפייסבוק, נוהגים להשתמש באסטרטגיית Push, זאת משום שהמודעות מתפרסמות לקהל שהוגדר מראש (בשפה המקצועית ראוי לכנות את זה ‘טרגוט’\ ‘פילוח’), שעל פי הנתונים הוא הרלוונטי ביותר עבור העסק שמקדמים. לעומת זאת, כאשר מנהלים פרסומים במנוע החיפוש של גוגל לצורך העניין, עדיף יהיה לנקוט באסטרטגיית Pull, כיוון שבמסגרתה קהל היעד הוא הצד האקטיבי בסיפור. דרך האסטרטגיה הזו הלקוח הוא הראשון ליצור קשר עם מפרסם המודעה, שכן הוא מבצע חיפוש יזום במנוע החיפוש גוגל, נחשף למודעה לראשונה ובוחר האם להיכנס אליה ולחתור לפעולת צריכה.  

כיצד מבצעים טרגוט בשיווק דיגיטלי לעסקים?

כפי שאמרנו, הדרך לסווג קהלי יעד קרויה בעגה המקצועית גם ‘פילוח’ או ‘טרגוט’. ישנן כל מני אפשרויות לטרגוט קהלי יעד, כאשר המטרה היא לסווג את החשיפה רק עבור קהלי יעד רלוונטיים שיש סיכוי גדול שיבצעו רכישות על ידי הפרסום. למה כל כך חשוב לבצע את אותו פילוח? משום שכל פעולת קידום או פרסום תעלה לכם כסף, וככל שעושים זאת בצורה פחות יעילה, ממוקדת ומקצועית, כך חשופים ליותר בזבוז של כסף ומשאבים.

להלן האפשרויות לטרגוט קהלי יעד:

 • טרגוט על פי מצב סוציו – דמוגרפי: מיקומים שונים (כולל טווח גיאוגרפי, אזורי מגורים וכו’), מגדר, שפת אם, גיל, מקום העבודה, סטטוס, האם יש ילדים ואם כן מה הגילאים שלהם וכו’.
 • טרגוט על פי תחומי עניין: תחביבים מסוימים, בילויים אהובים בשעות הפנאי, שימוש חוזר בשירותים כאלו ואחרים, חיפושים אחרונים, הרגלים בשגרה וכו’.
 • טרגוט על פי מכשירים: משתמשים בטלפון נייד או במחשב, סוג מערכת ההפעלה של המכשירים (IOS\ אנדרואיד וכו’) וכו’.
 • טרגוט בהתאמה אישית – מדובר בטרגוט שלא נכנס לקריטריון מסוים ואותו יכול לקבוע המפרסם. כך למשל ניתן לטרגט את כל מי שנכנס בעבר לאתר (ניתן אף לרדת לרזולוציות נמוכות יותר כמו למשל בכמה עמודים הוא עיין באתר, כמה זמן שהה באתר וכו’), להעלות רשימות חיצוניות לפלטפורמה וכו’.

בכל אחת מהשיטות ניתן לבחור מהם הזמנים האידיאליים לפרסום, גם מבחינת ימים וגם מבחינת שעות, להגדיר מהם המיקומים ואילו קהלים מעוניינים להחריג מהפרסום.

שיווק דיגיטלי לעסקים – אלו הן השיטות

במסגרת השיווק הדיגיטלי לעסקים ישנן שתי שיטות: קידום אורגני וקידום ממומן. יש הבוחרים לפעול על פי שיטה אחת בלבד מבין השיטות האלו, ואילו יש כאלו שמשלבים ביניהן.

 1. קידום אורגני – קידום אורגני מייצג כל מני מהלכים מקדמי חשיפה שלא כרוכים בתשלום או מציגים מודעות פרסומיות שיש ללחוץ עליהם (יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שלעתים זה גם מצריך השקעה של משאבים, בין היתר כלכליים). הוא רלוונטי בעיקר כשבוחרים בקידום אתרים אורגני, ופחות כשמדובר בעמודים עסקיים בפלטפורמות קיימות כמו פייסבוק או אינסטגרם (שם זה לא בלעדי של בעל העסק, והוא מוכרח לפעול במסגרת המדיניות של פייסבוק ולשאת בעונשים במידה ועובר על החוק). התוצאות האורגניות יופיעו תמיד תחת הממומנות, אלא אם כן הוקלד במנוע החיפוש ביטוי שאין מודעה שהוגדרה לפיו.
 2. קידום ממומן – קידום ממומן מייצג מהלכים שאכן כרוכים בתשלום, וכחלק מזה מנהלים תקציב קבוע שנועד לפעולות שיווקיות. השיטה הזו ישימה בכל מני פלטפורמות, החל מגוגל דרך פייסבוק ועד ליוטיוב, ובאמצעותה ניתן להתמקם גבוה בתוצאות החיפוש בגוגל. המחיר נקבע פר קליק, וככל שיהיו יותר הקלקות על המודעה כך השירות יעלה יותר.

פרסום לעסקים בגוגל

פרסום בגוגל מכנס בתוכו את כלל הפעולות שתורמות לשיפור נראות האתר בגוגל, כמו גם הגברת התנועה. כמו שכבר הזכרנו למעלה, ישנן שתי דרכים לשיווק בגוגל:

 1. קידום אורגני – מתמקד בתוצאות החיפוש האורגניות העולות בגוגל, אשר לא כרוכות בתשלום. הקידום מתבצע באמצעות שימוש במילות מפתח, וכך מתגברת התנועה של קהל היעד לאתר.
 2. קידום ממומן – מגביר את החשיפה לאתר על ידי רכישת שטחי פרסום בגוגל. אופן ההתנהלות דומה למכרז, כאשר כל אחד מהמפרסמים מתחרה על קבלת דירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש כאשר מקלידים מילות מפתח. הדירוג נקבע על בסיס שילוב בין גובה עלות ההצעה לבין מידת הרלוונטיות של המודעות ודפי הנחיתה למילות המפתח.

גוגל הוא מנוע החיפוש הנפוץ ביותר בעולם כולו, ולכן מרגיש שאף אין צורך להסביר למה השיווק הדיגיטלי דרכו נחשב כה יעיל ותורם. קידום בצינורות האלו עשוי להגביר משמעותית את החשיפה, ולגייס קהלי יעד רלוונטיים.

אושרי ביטון – עוסק בשיווק מזה 15 שנים.

פרסום בפייסבוק

מעבר לקידום האורגני והממומן שמתבצע במנוע החיפוש של גוגל, ישנן כאמור פלטפורמות נוספות שמשמשות לטובת פרסום לעסקים. אחת מהפופולריות ביותר הינה פייסבוק, וזאת לאור מספר סיבות:

 1. מספר משתמשים פעילים גבוה
 2. אפשרות לפילוח קהלי יעד ממוקד ואיכותי לפי נתונים דמוגרפיים (מין, שפה, גיל, סטטוס משפחתי, מקום מגורים וכו’)
 3. הנפקת דו”חות לצורך בקרה על הפעילות השיווקית
 4. תדמית דיגיטלית ענפה
 5. עלויות פרסום נמוכות
 6. יצירת תוכן ויראלי ואיכותי
 7. ממשק אינטראקטיבי וידידותי למשתמש
 8. דפי פייסבוק עסקיים מקודמים טוב בגוגל
 9. דינמיות של פרסום וקמפיינים

הצעד הראשון בפרסום לעסקים בפייסבוק הינו פתיחת דף עסקי. כדי לבסס אותו היטב צריך לגייס לייקים ראשוניים לעמוד, וכאן נכנס התפקיד של המשפחה, החברים והמכרים. גם שיתופים של העמוד יכולים להועיל להשגת לייקים וקהל הראשוני. לאחר שצוברים קהל כלשהו מתחילים בהעלאת פוסט ראשון, ומשם פותחים בהליך תחזוקה מתמיד של פוסטים, תכנים בעלי ערך וכל דבר שיכול לעורר עניין ולשווק היטב את השירות\ המוצר שאתם מציעים. דרך נוספת היא לשווק את העמוד באמצעות קבוצות רלוונטיות שנוגעות בתחום העיסוק שלכם. אם לאחר כל זה אתם מגיעים לשלב שבו אתם מרגישים נאהדים בפייסבוק, שיש לכם קהל נאמן של עוקבים ואתם מצליחים לעמוד בגאנט החודשי להעלאת תכנים, זה הזמן להעלות הילוך ולהשתמש בשיווק ממומן. זה יסייע לכם במתן חשיפה נרחבת לעמוד, הגברת התנועה, קבלת לידים, יצירת קמפיינים וכו’.

אושרי ביטון - מקדם עסקים באינטרנט מזה 15 שנים
אושרי ביטון – מקדם עסקים באינטרנט מזה 15 שנים

בחרתם שיווק דיגיטלי? אלו היתרונות שבכך

יש אינסוף יתרונות בבחירה בפרסום באינטרנט, שכן זוהי הדרך המתקדמת והחדשנית ביותר לשיווק וקידום של עסקים קטנים וגדולים כאחד.

 1. עלות מול תועלת – צמצום תקציבי השיווק תוך שמירה על שוק תחרותי.
 2. עלויות נמוכות – שלא כמו פרסומים מודפסים הדורשים שטח פרסום וסוגי מדיה שונים, קמפיין פרסומי מסתכם בעלויות נמוכות יותר, משום שכל מה שצריך לעשות זה להמשיך לשווק את אותו אחד, רק ללידים חדשים.
 3. אסטרטגיות ניתוח ומעקב מתקדמות – סביבת עבודה אינטראקטיבית לניתוח ועיבוד נתונים, בקרה ומחקר של התוצאות המתקבלת.
 4. קבלת משוב בזמן אמת – מתן משוב מיידי, ללא צורך בהמתנה לנציג שירות בטלפון או באתר.
 5. חשיפה של העסק בפני קהלי יעד שאין להם גישה לאתר או לבלוג של העסק.

האם אני יכול לעשות את כל זה לבד?

אגב מידע אינסופי בגוגל, אם תפתחו את האינדקס ותתחילו לעיין במידע אודות דיגיטל לעסקים, תראו שהוא אכן קיים ושיש לכם אף את היכולת ללמוד אותו ולהשתמש בו עצמאית. יחד עם זאת, מדובר בעולם הדורש ידע רב, זמן וסבלנות. מרבית בעלי העסק לא מוצאים את הפנאי לשנן את כל המידע הנדרש, כל שכן להשתמש בו ולבצע מהלכים שיווקיים בזמן אמת. על כן, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית, המתמחה בפרסום במדיה.

איתנו ב-‘אושרי ביטון שיווק דיגיטלי’ תוכלו למנף את הפוטנציאל השיווקי הקיים בעסק שלכם בצורה המקסימלית! עם הניסיון והידע שלנו נוכל לסייע לכם בשיווק וקידום העסק, ולהגדיל משמעותית את נתוני החשיפה.

תאמו איתנו עוד היום שיחת ייעוץ להכנת אסטרטגיית שיווק לעסק שלכם [בשווי 1,000 שח + מעמ] ללא עלות!

Scroll to Top

קבל טיפים
שרק עסקים חכמים מקבלים

טיפים מנצחים לשיווק עסקים בדיגיטל, ליצירת זרם לקוחות יציב ואיכותי!